Już w najbliższy czwartek w Scenie Monopolis odbędzie się debata i gala Wioseł Kultury 2020, nagrody "Wyborczej" i Monopolis. Dla naszych czytelników mamy zaproszenia na galę, której gwiazdą będzie Kaśka Sochacka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przekonamy się, kto zostanie wyróżniony w kategoriach: wydarzenie, debiutant, animator i mecenas. Nagrodami są prawdziwe wiosła ozdobione przez artystki związane z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi. To Aleksandra Ignasiak, Joanna Cisek, Zuzanna Malinowska, Magdalena Skowrońska oraz Justyna Maksajda. Gali Wioseł Kultury towarzyszy wystawa ich prac, które w Monopolis będzie można oglądać do 30 czerwca.

Wiosła Kultury 2020. Pięć artystek i pięć wioseł kultury. Od lewej: Joanna Cisek, Zuzanna Malinowska, Magdalena Skowrońska, Aleksandra Ignasiak, Justyna Maksajda
Wiosła Kultury 2020. Pięć artystek i pięć wioseł kultury. Od lewej: Joanna Cisek, Zuzanna Malinowska, Magdalena Skowrońska, Aleksandra Ignasiak, Justyna Maksajda   Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl

Galę Wioseł Kultury z 17 czerwca poprzedzi debata, w trakcie której będziemy chcieli porozmawiać o tym, jak rok pandemicznych obostrzeń wpłynie, a może już wpłynął na kulturę, ale też to, jak z niej korzystamy. Chcemy też poszukać optymistycznych wniosków na przyszłość.

– Mimo wszystko nie żałuję, że grałem od czerwca do października, chociaż z rachunku ekonomicznego było to nieopłacalne. Widzowie byli spragnieni teatru. W październiku grałem dla jednej czwartej sali „Diva Show", która jest spektaklem interakcyjnym.

Ludzie bardzo się starali, byli szczęśliwi, że mogli przyjść do teatru, miałem wrażenie, że ta interakcja była wręcz silniejsza, energia była niesamowita, potrzeba ogromna

– mówił w grudniu 2020 roku w wywiadzie dla „Wyborczej" aktor Kamil Maćkowiak.

Gośćmi debaty będą: producentka filmowa Ewa Puszczyńska, Anna Rubaj, prezeska ARTkombinatu, artysta grafik Andrzej Pągowski, aktorzy Kamil Maćkowiak i Sebastian Cybulski oraz Jędrzej Słodkowski, zastępca kierownika działu kultura „Gazety Wyborczej".

Debata zaczyna się w czwartek, 17 czerwca o godz. 16. Będzie transmitowana online na Facebooku łódzkiego oddziału „Gazety Wyborczej".

Na koniec ważna informacja. Na widowni czwartkowej gali Wioseł Kultury mamy miejsca również dla Państwa, naszych czytelników. W poniedziałek, 13 czerwca do godziny 12 można zdobyć zaproszenie, odpowiadając na pytanie „Dlaczego to właśnie Ty powinieneś pójść na galę finałową Wioseł Kultury 2020?" w komentarzu pod postem opublikowanym na Facebooku łódzkiej „Gazety Wyborczej".

Gala Wioseł Kultury rozpoczyna się w Scenie Monopolis o godz. 18. Gwiazdą wieczoru będzie Kasia Sochacka.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  ech
  już oceniałe(a)ś
  0
  0