W poniedziałek rozpocznie się sprzedaż mieszkań drugiego etapu budowy Diasfery Łódzkiej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Diasfera Łódzka to inwestycja mieszkaniowa - ciąg kamienic, które znajdą się wzdłuż nowej ulicy łączącej ul. Kilińskiego i Targową (na wysokości ul. Orlej).

Firma Duda Development podzieliła ją na dwa etapy. Pierwszy, bliżej ulicy Targowej, zakończył się w marcu. Powstało 199 mieszkań. W sumie znajdzie się tutaj 445 mieszkań, ale nie tylko w zupełnie nowej zabudowie, ale też m.in. w dawnym budynku warsztatowym. Po modernizacji i nadbudowie o dwie kondygnacje znajdą się w nim 24 mieszkania o powierzchni od 28 do 38 metrów kwadratowych. Budynek po przebudowie (wizualizacja poniżej) ma zachować industrialny charakter. Kompozycja i podział frontu zostaną niezmienione, a okna na parterze i drugiej kondygnacji zostaną otoczone parapetem i łukowym, ceglanym nadprożem.

Wizualizacja odnowionego budynku warsztatowego przy ul. Kilińskiego, który zostanie zmodernizowany w ramach projektu Diasfera Łódzka
Wizualizacja odnowionego budynku warsztatowego przy ul. Kilińskiego, który zostanie zmodernizowany w ramach projektu Diasfera Łódzka  Duda Development

Dzięki zachowaniu odpowiednich proporcji i podzieleniu inwestycji na siedem różnych elewacji Diasfera Łódzka nawiązuje podziałem do typowych kamienic. Ostatnie kondygnacje celowo wycofano - w ten sposób przejeżdżający lub przechodzący obok budynków mają nie czuć się przytłoczeni ich rozmiarem. Każda z elewacji została podzielona na trzy poziomie części różniące się kolorystyką i użytymi materiałami. Do stworzenia fasad wykorzystano m.in. granitowe okładziny, płyty z betonem architektonicznym, spieki kwarcowe, poziome ryzality i balustrady. Do elewacji na wysokości parteru wykorzystano zaś kamień. Przy jednej z balustrad, co widać na zdjęciu, zastosowano też wycięte laserowo panele przypominające pajęczynę.

Diasfera Łódzka - drugi etap

Właśnie zaczyna się drugi etap inwestycji firm Duda Development i FB Antczak. Start sprzedaży mieszkań zaplanowano na poniedziałek, 21 czerwca. Na tym etapie powstanie 245 nowych mieszkań, spośród których do sprzedaży trafia obecnie 118 lokali o powierzchni od 26 do 78 m kw. Parter budynku zajmą lokale handlowo-usługowe.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Czy na 180 mieszkań jest 80 miejsc parkingowych? To jest ta inwestycja?
  No bo jeśli tak, to jest to najbardziej zielone miejsce w Łodzi. Coś w sam raz dla pieszych, rowerzystów i pasażerów MPK.
  już oceniałe(a)ś
  1
  4