Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Spis ludności i mieszkań jest badaniem obowiązkowym, realizowanym co 10 lat w oparciu o przepisy ustawy, a także zgodnie z zaleceniami i standardami organizacji międzynarodowych. Co prawda spis trwa do końca września, ale warto się spisać już teraz, spełnić swój obowiązek, pamiętając, że za odmowę udziału w spisie może zostać nałożona kara grzywny.

Obowiązkową metodą w tegorocznym spisie jest samospis internetowy, który zrealizować można z poziomu strony https://spis.gov.pl.

Można spisać się także w najbliższym urzędzie miasta lub gminy, a także w urzędzie statystycznym, czy też można skorzystać z możliwości „Spisu na żądanie" przeprowadzanego przez infolinię spisową (22 279 99 99) w kanale „Spisz się przez telefon".

Narodowy Spis Powszechny. Gdzie spisać się w Łodzi?

Wszystkim, którzy jeszcze się nie spisali, Urząd Statystyczny w Łodzi proponuje samospis w Łodzi w specjalnie przygotowanych do tego celu punkach obsługiwanych przez pracowników urzędu: 

W Manufakturze oraz w Galerii Łódzkiej od poniedziałku do soboty w godzinach 11-19, a także w każdy poniedziałek w Pasażu Schillera, w godzinach 10-15 do 30 sierpnia oraz w każdy czwartek przed budynkiem Urzędu Miasta Łodzi na Bałutach, ul. Zachodnia 47, w godzinach 10-15 do 26 sierpnia.

Do każdego, kto nie skorzysta z powyższych możliwości, przyjdzie lub zadzwoni rachmistrz spisowy. Należy wtedy pamiętać, że kontakt z rachmistrzem eliminuje możliwość dokonania samospisu. Jeżeli skontaktuje się z nami rachmistrz - nie możemy odmówić przekazania mu danych w ramach spisu powszechnego.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.