Jaka pogoda w ciągu najbliższych godzin? Upały będą w środę, 14 lipca, w niemal w całej Polsce, również w Łódzkiem. Burze z gradem prognozuje ostrzeżenie meteorologiczne IMGW.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dla Łodzi ostrzeżenie meteorologiczne IMGW jest następujące: "Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 50 mm do 60 mm, lokalnie do 90 mm oraz porywy wiatru do 120 km/h. Miejscami grad". To prognoza pogody, której sprawdzenie szacowane jest na 85 procent. Obowiązuje ona od godz. 13 w środę, 14 lipca, do godz. 8 w czwartek.

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW. Burze z gradem w Łódzkiem

Również w regionie spodziewane są burze z ulewnym deszczem, a miejscami grad.

CZYTAJ TAKŻE: Prognoza pogody na najbliższy tydzień. Burze, burze z gradem, burze. I upały

Musimy też przygotować się na upały z temperaturą od 33 do 35 stopni Celsjusza w dzień, a w nocy do 20 stopni. W tym przypadku mamy do czynienia z podwyższeniem stopnia ostrzeżenia.

Pogoda w Łódzkiem. Gdzie będą upały?

Łowcy Burz Łódzkie podają, że stopień 2. ostrzeżenia obowiązuje dla powiatów: kutnowskiego, łęczyckiego, zgierskiego, poddębickiego, zduńskowolskiego, pabianickiego, łaskiego, sieradzkiego, wieruszowskiego, wieluńskiego, bełchatowskiego i pajęczańskiego oraz dla Łodzi.

Stopień 3. jest prognozowany dla powiatów: łowickiego, skierniewickiego, Skierniewic, brzezińskiego, łódzkiego wschodniego, rawskiego, tomaszowskiego, piotrkowskiego z Piotrkowem Trybunalskim, opoczyńskiego oraz radomszczańskiego.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa opublikowało Alert RCB dla województw opolskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, łódzkiego, wielkopolskiego oraz części województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. Mieszkańcy dostaną SMS-owe ostrzeżenia o burzach, ulewnym deszczu, silnym wietrze i gradzie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem