Jak podaje IMGW, w poniedziałek 26 lipca w województwie łódzkim mogą wystąpić burze z gradem. Prawdopodobieństwo tej prognozy wynosi 85 proc.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Burze z gradem prognozowane są dla całego województwa łódzkiego. Prognoza IMGW na razie obowiązuje do godz. 20 w poniedziałek 26 lipca. A 85 proc. to prawdopodobieństwo tej prognozy.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad" - podaje IMGW.

Ostrzeżenie może zostać w ciągu dnia zmienione na wyższy stopień.

Burze z gradem w Łódzkiem

Ostrzeżenie publikują również Łowcy Burz Łódzkie: "Powracają silniejsze burze! Dziś możliwe są one w całym województwie łódzkim. Inicjacja burz spodziewana jest w godzinach popołudniowych. Głównym zagrożeniem ze strony burz będą silne opady deszczu do 40 mm, silne porywy wiatru do 80 km/h (lokalnie możliwe powyżej 90 km/h) oraz opady gradu do 2–3 cm".

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem