Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Każde z wolnych mediów ma niepowtarzalne osiągnięcia. Wyjątkowy charakter i wkład w obronę demokracji. Nie trzeba pytać, o jakie tytuły chodzi. Wystarczy spojrzeć, które są wściekle atakowane jako amerykańskie czy niemieckie ekspozytury albo rodzime lewackie, genderowe, tęczowe, kosmopolityczno-sodomicko-masońskie. Dziś pod pręgierzem stoi TVN. Jutro może być Onet. Pojutrze „Wyborcza", mimo że władza obdarza nas miłością nieustannie. Są bowiem sposoby, wzorem Orbána, jak uciszyć, zneutralizować gazetę czy portal tak, żeby to wyglądało na zwykły biznes i nie oburzało, choć naprawdę to atak na wolność słowa. Boją się prawdy, bo prawda ich obnaża. Prawda zagraża ich władzy" – mówi Jarosław Kurski, wicenaczelny „Gazety Wyborczej".

Demonstracje w obronie TVN

We wtorek 10 sierpnia o godz. 18, dzień przed zapowiadaną debatą w Sejmie o „lex TVN", Komitet Obrony Demokracji organizuje demonstracje.

W Łodzi będzie to marsz z pl. Wolności do pasażu Schillera.

„My, obywatele o rozmaitych poglądach i profesjach, wierni swoim różnym przekonaniom i wyznaniom, pochodzący z wielu środowisk społecznych i zawodowych, z polskich miast, miasteczek i wsi, świadomi, że jedną z najważniejszych podstaw demokratycznego państwa jest istnienie wolnych i niezależnych mediów, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP, który głosi, że każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji, w trosce o przyszłość naszej Ojczyzny – stajemy razem – by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce.

Bo Wolne Media, to Wolni Ludzie, a Wolni Ludzie, to Wolna Polska!" – piszą organizatorzy.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.