Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pożar wybuchł w sobotę, 4 września, przy ul. Łagiewnickiej 96. Zgłoszenie na numer 112 wpłynęło o godz. 12.38. Z mieszkania, w którym pojawił się ogień, straż pożarna ewakuowała jedną osobę, a trzy kolejne z innych mieszkań.

Dramat na Łagiewnickiej. Ogień odciął drogę ucieczki

Ogień był na tyle gwałtowny, że jeden z mieszkańców kamienicy nie był w stanie opuścić mieszkania normalnie i zdecydował się wyskoczyć przez okno. Stało się to jeszcze przed przyjazdem strażaków.

- Wyskoczył z I piętra z uwagi na odciętą drogę ucieczki. Kiedy przyjechaliśmy, był już na dole. Został przekazany pod opiekę pogotowia -

informuje mł. kpt. Łukasz Górczyński.

- Mężczyzna lat około 60 w stanie ciężkim, z obrażeniami wielonarządowymi, został przekazany do centrum urazowego w Koperniku - potwierdza Adam Stępka, rzecznik łódzkiego pogotowia.

Pożar przy ul. Łagiewnickiej w Łodzi

Ogień objął mieszkanie na I piętrze kamienicy przy ul. Łagiewnickiej 96. "Z mieszkania, w którym doszło do pożaru, strażacy ewakuowali jedną osobę, która została przekazana pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto z sąsiednich mieszkań ewakuowano trzy osoby. Sytuacja pożarowa opanowana" - informuje straż pożarna.

4.09.2021. Łódź. Pożar wybuchł przy ul. Łagiewnickiej 964.09.2021. Łódź. Pożar wybuchł przy ul. Łagiewnickiej 96 Komenda Miejska PSP w Łodzi

Ogień gasiło siedem zastępów. Prawdopodobna przyczyna to zaprószenie ognia przed lokatora. Jak podaje straż pożarna, sytuacja pożarowa jest opanowana.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.