Zdecydowanie wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. To 533 nowe zakażenia, a w Łódzkiem - 39.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ministerstwo Zdrowia informuje o dobowym przyroście zakażeń koronawirusem. Sytuacja robi się niepokojąca, bo 8 września to już 533 zakażenia w Polsce. A to o 127 więcej w porównaniu do poprzedniej doby. Najwięcej pozytywnych wyników - 63 - odnotowano w województwie mazowieckim, 61 w województwie lubelskim, 50 w województwie dolnośląskim, a 47 w województwie małopolskim.

Koronawirus w Łódzkiem zabił kolejne trzy osoby

Na piątym miejscu jest Łódzkie z liczbą 39 zakażeń (tyle samo jest w województwach śląskim i zachodniopomorskim). W porównaniu do poprzedniej doby w regionie łódzkim zanotowano ponad 30-procentowy wzrost liczby zakażonych. 

W innych województwach również przybywa zakażonych: w województwie podkarpackim - 35, w województwie podlaskim - 30, w województwie wielkopolskim - 26, w województwie pomorskim - 22, w województwie kujawsko-pomorskim - 21, w województwie warmińsko-mazurskim - 20, w województwie opolskim - 16, w województwie lubuskim - 12, a w województwie świętokrzyskim - 5. 13 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Resort zdrowia podaje, że przez COVID-19 zmarli kolejni pacjenci - w ciągu ostatniej doby to aż 11 osób. Aż trzy z nich to mieszkańcy województwa łódzkiego.

Od początku pandemii w Polsce odnotowano już 2 891 602 zakażenia koronawirusem. A 75 403 osoby zmarły przez COVID-19. 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem