Dom Literatury w Łodzi zaprasza na spotkanie z Ewą Lipską, jedną z najwybitniejszych współczesnych poetek, laureatką Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima w 2017 roku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Spotkanie odbędzie się 2 października (w sobotę) o godz. 17 w Domu Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17). Poprowadzi je prof. Jerzy Jarniewicz, poeta, tłumacz, wykładowca akademicki.

Spotkanie odbywa się na żywo w Domu Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17), będzie również transmitowane na profilu facebookowym Domu Literatury.

Ewa Lipska – jedna z najwybitniejszych współczesnych poetek

Ewa Lipska to jedna z najwybitniejszych współczesnych poetek. Felietonistka, współzałożycielka, redaktorka i współpracowniczka kilku pism (m.in. miesięczników „Pismo", „Kraków"), laureatka wielu nagród literackich, w tym Nagrody Fundacji im. Kościelskich, Nagrody Literackiej Gdynia, laureatka Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius" 2019 za całokształt twórczości.

3 grudnia 2017 roku nagrodzona Nagrodą Literacką im. Juliana Tuwima na Festiwalu Puls Literatury w Łodzi.

Ewa Lipska jest autorką kilkunastu tomów wierszy, a także powieści „Sefer" oraz zbioru listów „Boli tylko, gdy się śmieję. Listy i rozmowy" (wybór korespondencji ze Stanisławem Lemem i Tomaszem Lemem).

Poetka jest członkinią Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz polskiego PEN Clubu i Polskiej Akademii Umiejętności.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem