W piątej, jubileuszowej edycji akcji "Pomagamy, jak umiemy" Rossmann wsparł 60 organizacji pomagających kobietom, w tym dwie łódzkie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Program „Pomagamy, jak umiemy" Rossmann realizuje od 2017 r. Podczas czterech pierwszych edycji wsparł pomocą o wartości 18,5 mln zł ponad 600 organizacji w całej Polsce. W tym roku zebrał kolejne 5 mln zł – dla organizacji wspierających kobiety.

Piąta, jubileuszowa edycja akcji Rossmanna

– Chcieliśmy, by jubileuszowa edycja akcji była inna od wcześniejszych, dlatego do współpracy zaprosiliśmy 60 organizacji działających na rzecz kobiet. One na co dzień organizują pomoc psychologiczną, prawną, a niekiedy również medyczną dla kobiet doświadczających przemocy, wspierają samotne mamy, w tym także nastoletnie – oferując im schronienie i pomoc w znalezieniu pracy i mieszkania, organizują pomoc wytchnieniową dla niezwykle obciążonych psychicznie opiekunek chorych i niepełnosprawnych dzieci, walczą z ubóstwem menstruacyjnym, organizują mieszkania treningowe, umożliwiają kontynuację nauki, a także pomoc w znalezieniu pracy dziewczętom opuszczającym placówki pieczy zastępczej – informuje Jakub Jankowski z Rossmanna.

– Dzięki zebranym pięciu milionom złotych udało się m.in. wydłużyć z 6 do 12 godzin pracę infolinii dla ofiar przemocy Niebieska Linia oraz uruchomić portal, na którym można szukać wsparcia, informacji czy wziąć udział w webinarach, zatrudnić opiekunki i opiekunów medycznych, którzy poprzez Fundację Ktoś oraz Fundację Między Niebem a Ziemią pomogli kilkudziesięciu rodzinom osób zależnych nawiązać współpracę z prawie 100 szkołami w całej Polsce – i razem z Kulczyk Foundation rozpocząć realizację pilotażowego programu przeciwdziałającego ubóstwu menstruacyjnemu w Polsce, wesprzeć Fundację Po Drugie, która wybuduje dom dla samotnych nastoletnich mam.

Dwie organizacje z Łodzi

Wśród organizacji, które wsparł Rossmann, są dwie z Łodzi. To Fundacja Centrum Praw Kobiet Oddział w Łodzi i Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja" dla Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej.

– Na początku 2022 r. ruszy kolejna edycja „Pomagamy, jak umiemy, Kobietom" – dodaje Jankowski. – Każde zakupy w Rossmannie, w trakcie których zeskanujemy swoją kartę w aplikacji Rossmann PL, zwiększają pulę pomocy przekazanej przez Rossmanna wybranym organizacjom. Klienci sami zdecydują, komu będą przekazywać pieniądze uzbierane na koncie. Listę organizacji biorących udział w „Pomagamy, jak umiemy, Kobietom" ogłosimy w styczniu 2022 r.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Brawo, Rossmann!
  już oceniałe(a)ś
  4
  0