Z powodu wciąż trwającej epidemii koronawirusa łódzka wigilia dla samotnych znów odbędzie się tylko w formie mobilnej. Do potrzebujących trafi co najmniej tysiąc paczek z wieczerzą wigilijną.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tegoroczna łódzka wigilia dla samotnych - podobnie jak miało to miejsce w zeszłym roku - odbędzie się w formie mobilnej. Powód to oczywiście wciąż trwająca epidemia covid-19, na którą to chorobę szczególnie narażone są osoby w wieku podeszłym. Bo w końcu to im w Wigilię najczęściej doskwiera samotność.

Wigilia dla samotnych w Łodzi. Co najmniej tysiąc paczek

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Miasta Łodzi, na potrzeby osób samotnych przygotowanych zostanie co najmniej tysiąc paczek z hermetycznie zapakowaną wieczerzą wigilijną. W środku znajdą się: barszcz czerwony, uszka, śledzie z cebulką, kapusta z grzybami i słodycze.

Paczki z wieczerzą w wigilijny piątek 24 grudnia będą rozwozić potrzebującym wolontariusze. Zgłoszenia od osób potrzebujących UMŁ przyjmuje telefonicznie, w godzinach 10-16. O przyjęciu na listę osób, które otrzymają paczki, zadecyduje kolejność zgłoszeń. Cały czas mogą też zgłaszać się wolontariusze.

Przypomnijmy, że wcześniej (przed pandemią COVID-19) wigilie dla samotnych w Łodzi organizowano w Atlas Arenie lub w Hali Expo.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem