W nocy z wtorku na środę (28 na 29 grudnia) na komendzie powiatowej w Zgierzu zostało znalezione ciało policjanta. Na miejscu pracuje prokuratura.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- W zgierskiej komendzie znaleziono ciało policjanta z raną postrzałową - potwierdza komisarz Magdalena Nowacka, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu. Zmarły, to 43-letni funkcjonariusz prewencji z 16-letnim stażem w policji.

CZYTAJ TAKŻE: Nie żyje policjant z Łodzi. Postrzelił się na placu policyjnego obiektu. Sprawę bada prokuratura

Okoliczności śmierci policjanta bada Prokuratura Rejonowa w Zgierzu. Dowiedzieliśmy się, że ciało policjanta znaleziono w szatni komendy powiatowej. Po północy z 28 na 29 grudnia zobaczył je dyżurny, który prowadził obchód obiektu.

- Mężczyzna miał ranę postrzałową głowy. Prawdopodobnie doszło do oddania strzału z broni służbowej tego funkcjonariusza. Broń została znaleziona bezpośrednio przy zwłokach -

informuje Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Listy pożegnalny

Śledczy ustalili, że 43-letni policjant we wtorek (28 grudnia) pełnił służbę do godz. 22. - Nie wyszedł z pomieszczeń służbowych - informuje Kopania. I dodaje: - Przeprowadzone zostały oględziny, zabezpieczone ślady i wszystkie możliwe monitoringi z komendy.

Przyczynę śmierci ma pomóc ustalić sekcja zwłok. Prokuratura bierze pod uwagę wszystkie możliwe hipotezy. - W szczególności wskazującą na ewentualne targnięcie się na życie - mówi Kopania. I dodaje, że w pokoju policjanta znaleziono kartkę z treścią pożegnalną.

CZYTAJ TAKŻE: Wchodzą przez szafę, przesłuchują w sali pełnej ludzi. Tak pracuje łódzka policja

To drugie takie tragiczne zdarzenie na komendzie w Łódzkiem w ostatnich miesiącach. Pod koniec listopada informowaliśmy o śmierci policjanta w Łodzi. Funkcjonariusz zginął od strzału z własnej broni służbowej. Do tragedii doszło na terenie policyjnego obiektu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  nie ma co robić sensacji, skoro rocznie w Polsce jest ponad 5 tys. samobójstw...(i 10x więcej prób), policjanci są statystycznie bardziej podatni ze wzgl na charakter pracy .... zazwyczaj potem jest komunikat, że to było "z przyczyn rodzinnych", szkoda każdego życia zakończonego w ten sposób
  @ObywatelkaBemowska
  panstwo nie powinno utrudniać samobójstw - jest to też jakiś wyraz wolności podstawowej - dotyczącej własnego ciała.

  policjanci są uprzywilejowani bo mają broń. a co z resztą społeczeństwa?
  już oceniałe(a)ś
  3
  0