"Uwaga! Wieczorem, w nocy i jutro silny wiatr (16/17.01). Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy" - tak brzmi wydany w niedzielę, 16 stycznia ALERT RCB. Ostrzeżenie opublikowało również IMGW.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Niedzielny ALERT RCB został wydany początkowo dla 10 województw, w tym województwa łódzkiego. Ostatecznie jednak Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozszerzyło ostrzeżenie na cały kraj. Silny wiatr ma osiągać 110 km/h. Mieszkańcy dostali SMS z ostrzeżeniem dot. również możliwych przerw w dostawie prądu.

Ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia wydało również IMGW. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozy sięga 90 do 95 proc. "Prognozuje się wystąpienie silnego i bardzo silnego wiatru o średniej prędkości od 50km/h do 70km/h, w porywach do 100km/h, w pasie nadmorskim lokalnie w porywach do 110km/h, z zachodu i północnego zachodu" - czytamy.

Silnego wiatru należy się też spodziewać następnego dnia. Istnieje zagrożenie, że porywy będą tak silne, że wiatr będzie łamał i wyrywał drzewa.

"Porywy wiatru będą zakłócały nocny wypoczynek, przyczyniając się do pogorszonego samopoczucia już od godzin porannych. W ciągu dnia dynamiczna pogoda, przez cały dzień będzie bardzo niekorzystnie wpływać na nastrój i sprawność psychofizyczną" - ostrzega IMGW.

Prognoza dla Łodzi i woj. łódzkiego przewiduje najsilniejsze porywy nad ranem i w poniedziałek 17 stycznia rano.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem