Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy robi coś naprawdę wielkiego - nie ma wątpliwości łodzianin Przemek Ledzian, który co roku kwestuje na rzecz WOŚP mimo własnej niepełnosprawności.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Znalazłem sposób na organizowanie swojego wolnego czasu, oddalenie uwagi od swojej niepełnosprawności. Inspiracją jest bez wątpienia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, dzięki której pojąłem, ile radości niesie pomaganie" - tak łodzianin Przemek Ledzian pisał w liście wysłanym do redakcji "Wyborczej" w styczniu 2021 roku. W tym roku również kwestuje na rzecz WOŚP. W e-skarbonce na dzień 18 stycznia 2022 roku ma już 2 630 zł. Tyle, ile w ubiegłym roku. I liczy, że do 30 stycznia, czyli dnia finału WOŚP, ta kwota jeszcze wzrośnie.

Link do e-skarbonki Przemka Ledziana.

Liczy się każda złotówka!

"Pomaleńku wpłaty spływają, za każdy dar serca dziękuję. Kto się jeszcze dorzuci do mojej puchy? Liczy się każda złotówka. Gramy dla Okulistyki Dziecięcej. Mam nadzieję, że zdrowie pozwoli mi także wyjść na ulice Łodzi i kwestować po raz 11. Jak będzie, czas pokaże. Dziś można wesprzeć moją puszkę online, do czego nieśmiało zachęcam" - pisze Przemek Ledzian w internecie.

- Często, gdy mam wykonywany tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny czy USG, korzystam ze sprzętu oklejonego serduszkami WOŚP - mówi "Wyborczej" Przemek Ledzian. I dodaje: - Mam swoje problemy ze zdrowiem, ale cieszę się, że mogę coś zrobić dla drugiego człowieka. Gdyby nie sprzęt od Jurka Owsiaka i WOŚP, trudniej byłoby pomóc wielu chorym.

Nie tylko WOŚP, czyli pomaganie przez cały rok

Przemek Ledzian gra nie tylko w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Przez cały rok prowadzi profil Przemek Ledzian - z sercem do ludzi, gdzie publikuje apele o pomoc dla konkretnych osób. Zachęcając do wpłacania na ich rzecz pieniędzy. Tyle, na ile każdego stać.

Przed Gwiazdką angażuje się w akcję przygotowywania paczek dla podopiecznych DPS-ów w Łodzi, a w okresie 1 listopada pali znicze na grobach bezdomnych łodzian. W tę oddolną akcję angażuje się coraz więcej osób.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy daje siłę

Przemek Ledzian nie ukrywa, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest dla niego bardzo ważna. Zapewnia, że 30. Finał WOŚP zastanie go z puszką na ulicach Łodzi, jeśli oczywiście zdrowie mu na to pozwoli (w ubiegłym roku w dniu finału WOŚP zebrał do puszki około 2 300 zł). Cieszy go, że w sztabie straży miejskiej w Łodzi, w którym kwestuje, będzie wolontariuszem z numerem 1.

- Jerzy Owsiak jest dla mnie wzorem, a Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy daje mi siłę w walce z moją niepełnosprawnością - podkreśla Przemek Ledzian. Dodaje, że jego marzeniem jest spotkać kiedyś osobiście twórcę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Licytuj okładkę "Tygodnika Łódź"

Jak co roku "Gazeta Wyborcza" przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W poniedziałek, 17 stycznia rozpoczęła się licytacja okładki "Tygodnika Łódź", która potrwa do 30. Finału WOŚP w dniu 30 stycznia. Zysk zostanie przekazany na okulistykę dziecięcą, a zwycięzca będzie mógł liczyć nie tylko na swój wizerunek na okładce, ale także tekst na jego temat w łódzkiej "Gazecie Wyborczej". Więcej piszemy na ten temat TUTAJ.

Link do e-skarbonki "Gazety Wyborczej" dla WOŚP jest TUTAJ.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem