To już szósta edycja akcji "Pomagamy jak umiemy". Klienci Rossmanna, skanując aplikację przy każdych zakupach, będą mogli wesprzeć jedną z organizacji pomagających kobietom w trudnej sytuacji życiowej. Sami też zdecydują, na którą spośród 88 placówek przekażą gromadzone przez siebie punkty. W puli jest 5 mln zł.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Beneficjentkami akcji będą organizacje wspierające kobiety w trudnej sytuacji życiowej. W Łodzi to:

 • Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej
 • Fundacja Ktoś
 • Fundacja Centrum Praw Kobiet
 • Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie
 • Schronisko dla kobiet i kobiet z dziećmi

- Dla nas pomoc kobietom jest czymś naturalnym. Jesteśmy blisko nich każdego dnia, bo to głównie one odwiedzają nasze drogerie. Znamy więc nie tylko ich kosmetyczne upodobania, ale także ich troski, codzienne wyzwania  – mówi Joanna Wojtasik, kierownik Sekcji ds. Zrównoważonego Rozwoju w Rossmannie. 

Rossmann. Dlaczego trzeba pomagać

Klienci Rossmanna najpierw zgłaszali do programu lokalne organizacje pomagające kobietom. Po weryfikacji placówek na liście tegorocznej akcji „Pomagamy jak umiemy kobietom" znalazło się ich aż 88. Wspierają one nastoletnie matki, kobiety będące ofiarami przemocy domowej, samotne matki oraz te mające pod opieką niepełnosprawne dzieci, wychowanki domów dziecka wkraczające w dorosłe życie oraz kobiety, które z powodu ubóstwa nie mają dostępu do środków higienicznych podczas miesiączki.

Dlaczego akurat te grupy potrzebują szczególnej pomocy? Bo nastoletnim matkom wciąż brakuje wsparcia i pomocy, czasem również ze strony najbliższych. Bo ofiary przemocy domowej to – jak wynika ze statystyk – w zdecydowanej przewadze kobiety. Bo codzienność matek niepełnosprawnych dzieci (również tych dorosłych) to często samotność, wyzwania finansowe znacznie przewyższające ich możliwości, niemożność pogodzenia życia rodzinnego i zawodowego, a także ogromne obciążenia fizyczne i psychiczne. Bo samotne macierzyństwo to trud, zmęczenie, niepewność finansowa. Bo dziewczęta, które opuszczają domy dziecka, muszą rozpocząć życie na własny rachunek. Bo co piąta dziewczynka lub kobieta w Polsce ma problem z dostępem do środków higieny menstruacyjnej.

88 organizacji czeka na wsparcie

Jak pomóc? Posiadacze aplikacji Rossmann PL do końca czerwca mogą wybierać, którą z 88 organizacji będą wpierać podczas każdych zakupów. Ważne, by skanować aplikację podczas każdej wizyty w drogerii, bo punkty pomocowe już gromadzą się na koncie - i po wskazaniu konkretnej placówki zostaną przekazane na jej „konto".

Im więcej osób wybierze daną organizację i im częściej będzie skanować aplikację, tym większą pomoc ona otrzyma.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem