Strzał został oddany w kierunku domu, w którym była trzyosobowa rodzina. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pocisk utkwił w ścianie pokoju. Rawska policja bada okoliczności tego zdarzenia i apeluje o zgłaszanie się świadków.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Policjanci proszą o zgłaszanie się wszystkich osób, które posiadają informacje o osobach lub pojazdach, które były widziane w okolicy Zagórza w gminie Rawa Mazowiecka w nocy z 20 na 21 lutego 2022 roku" - czytamy w komunikacie policji.

Policja bada sprawę. W czasie oględzin u sąsiada rodziny policja znalazła kilkadziesiąt sztuk starej broni. "62-letni właściciel posesji oświadczył, że od ponad 40 lat gromadził te znaleziska militarne, jednak nie wykorzystywał ich do strzelania" - czytamy w komunikacie.

Policja szuka świadków

Świadkowie mogą zgłaszać się do Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej, dzwoniąc na numer 47 843 31 00 lub 112.

Za narażenie człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem