"Największym szczęściem dla rodziców jest uśmiech na twarzy dziecka" - piszą przedstawiciele kina Helios. I zapraszają dzieci na darmowe seanse po ukraińsku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O nastroje dzieci z Ukrainy, które są już w Polsce, postanowili zadbać w sieci kin Helios. Od piątku, 4 marca, w kinach - także tym w Łodzi - będą wyświetlane filmy z ukraińskim dubbingiem. Te seanse będą bezpłatne. W Łodzi w piątek o godz. 12.45 dzieci będą mogły obejrzeć film "Kosmiczny mecz: Nowa era". 

Królik Bugs przemówi po ukraińsku

"Największym szczęściem dla rodziców jest uśmiech na twarzy dziecka. Aby w tym trudnym momencie sprawić przyjemność najmłodszym widzom z Ukrainy, od 4 marca sieć kin Helios będzie prezentować filmy z ukraińskim dubbingiem w ramach bezpłatnych seansów w całej Polsce" - taką informacją prasową sieć poinformowała o swoim projekcie.

Filmy z ukraińskim dubbingiem mają być wyświetlane w kinach w całym kraju. Zaplanowano, że będzie to co najmniej jeden seans dziennie przez cały tydzień. W piątek w Łodzi taki seans - z udziałem bohaterów Looney Tunes - Królikiem Bugsem z ekipą - zaplanowany został na godz. 12.45. W tych samych godzinach będzie wyświetlany codziennie do środy, a w czwartek 10 marca seans rozpocznie się o godz. 12.15. Bilety są oczywiście niedostępne w sprzedaży online. Bezpłatne wejściówki dzieci i towarzyszący im dorośli mogą otrzymać bezpośrednio w kinowej kasie. W kinie apelują, aby w przypadku większych grup dokonywać rezerwacji - mailowo i telefonicznie. Numery telefonów oraz adresy e-mail do obiektów sieci podane są na stronie www.helios.pl w zakładce "kino".

Drugim tytułem, już płatnym, ale z także z ukraińską wersją językową, który będzie wyświetlany w ukraińskiej wersji językowej, jest film "Batman" - seans w niedzielę o godz. 13.45. 

O dzieciach z Ukrainy pomyśleli także przedstawiciele sali zabaw. W Centrum Rozrywki Bajkowy Labirynt w łódzkiej Manufakturze ukraińskie maluchy mogą się bawić za darmo. "Wszystkie dzieci z Ukrainy mogą przyjechać bezpłatnie do Centrum Rozrywki "Bajkowy Labirynt" w całej Polsce" - poinformowali na Facebooku pracownicy sali zabaw. Informacja ukazała się także w ukraińskiej wersji językowej. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem