Trwa plebiscyt "Szukamy Złotych Gwiazd". Głosowanie trwa już tylko do 6 marca. Do wyboru jest dziewięć inwestycji, których nie byłoby bez wsparcia Unii Europejskiej. Rewitalizacja Łodzi, termy w Uniejowie, a może nowe drogi? Co jest dla Was najważniejsze?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Które inwestycje realizowane dzięki wsparciu Unii Europejskiej są najważniejsze dla mieszkańców naszego regionu?  Przed Wami dziewięć propozycji z Łodzi i regionu. Głosowanie trwa do 6 marca (link poniżej). 17 marca podamy wyniki głosowania podczas uroczystości online, a 18 marca zamieścimy je na naszych łamach.

Plebiscyt "Szukamy Złotych Gwiazd". Inwestycja, która jest atrakcją Łodzi

Wśród propozycji do głosowania jest Centrum Nauki i Techniki EC1. Tak o tym miejscu pisze nasza czytelniczka, pani Gabriela:

„Dla mnie taką Gwiazdą Łodzi jest obiekt EC1 Łódź, który powstał dzięki rewitalizacji opuszczonej i niszczejącej elektrociepłowni EC1.

Dzięki poczynionym inwestycjom budynki elektrociepłowni nabrały nowego blasku, a przede wszystkim innego przeznaczenia skierowanego do mieszkańców Łodzi i odwiedzających nasze piękne miasto turystów.

Miałam okazję być w dostępnych już przestrzeniach EC1,  w Planetarium – gdzie pod podniebną kopułą oglądałam gwiazdy zimowego nieba razem z moimi przyjaciółmi. W ubiegłą sobotę byłam na zwiedzaniu Centrum Nauki i Techniki, gdzie miło zaskoczyła mnie wystawa modeli statków z „Gwiezdnych wojen".

Cały obiekt ma niezwykłą architekturę, którą wcześniej widziałam w teledysku z Dawidem Podsiadłą. Obiekt jest nieprawdopodobnie duży, więc nie wiem, czy udało mi się wszystko zobaczyć. Przy okazji podglądałam przez okno kolorowy świat Ulicy Żywiołów, gdzie dzieci wyglądały na bardzo zadowolone.

Śledzę dalsze losy EC1 i wiem, że to nie ostatnie projekty. Czekam z niecierpliwością na Narodowe Centrum Kultury Filmowej, interesuję się filmem, więc z pewnością będę spędzać tam na pokazach sporo czasu.

Gdybym miała zabrać moich znajomych z innych miast do jakiegoś miejsca w Łodzi, to na pewno pokazałabym im EC1. Słyszałam, że w tym roku znowu będą tam koncerty na świeżym powietrzu. W ubiegłym roku byłam na [koncercie] Ani Dąbrowskiej i było cudnie, więc znowu się wybiorę".

Regulamin plebiscytu Szukamy Złotych Gwiazd jest TUTAJ.

embed
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "Gdybym miała zabrać znajomych z innych miast do miejsca w Łodzi, to ..." byłby to wyremontowany prawie dekadę temu za 220 tysięcy korytarz do gabinetu naszej drogiej prezydenty.
  Następnie można pokazać fontannę przed Wielkim i opowiedziałbym o czasach trójcy prezydentów. Zwiedzić można też lotnisko z którego nic nie lata a kosztuje kilka milionów miesięcznie, a na sam koniec Poligon Brus i pokazać że miał być tutaj tor F1...
  Oczywiście przejazdy z miejsca na miejsce jakąś terenówką bo osobówką można pourywać koła.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0