G這sowanie w plebiscycie "Szukamy z這tych gwiazd" trwa jeszcze tylko w niedziel, 6 marca, do godz. 23.59. Wygra rewitalizacja υdzi, a mo瞠 rozbudowa 鏚zkiej Kolei Aglomeracyjnej?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wsparcie z UE pozwala budować w Polsce nowe drogi, ale też realizować ważne projekty społeczne i rewitalizować zabytki. To impuls do rozwoju na wielu poziomach. Środki z Unii Europejskiej zmieniają również Łódź i województwo łódzkie.

Przez kilka ostatnich miesięcy opisywaliśmy na naszych łamach te inwestycje, które były impulsem dla rozwoju całych miast, albo zmieniały czyjeś życie. Teraz prosimy was, naszych czytelników, o wskazanie tych, które są najważniejsze. Można zagłosować na dziewięć propozycji. Wśród nich jest m.in. Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi, a także zabytkowego osiedla Księży Młyn.

Turyści nie kryją zachwytu Księżym Młynem, na nowo to miejsce odkrywają także sami łodzianie. Celem tej rewitalizacji jest nie tylko remont budynków, ale powrót na to osiedle mieszkańców. Jednocześnie odnowione osiedle przyciąga biznes - nowe restauracje, ale i inwestycje mieszkaniowe.

Nie byłoby tego, gdyby nie środki z UE.

Mieszkanie w sąsiedztwie Księżego Młyna staje się modne. To ten sam efekt, jak wywołała rewitalizacja dawnego imperium Izraela Poznańskiego, czyli powstanie Manufaktury.

Hanna Zdanowska: "Łódź dokonała ogromnego skoku cywilizacyjnego"

"Dzięki obecności Polski w Unii Europejskiej, nasz kraj bardzo się zmienił, dotyczy to także naszego miasta. Łódź dokonała ogromnego skoku cywilizacyjnego. Pokonaliśmy stereotypy, a dzięki zastrzykowi finansowemu z funduszy unijnych miasto weszło na ścieżkę rozwoju.

Od początku polskiej obecności w Unii Europejskiej Łódź zrealizowała i realizuje projekty o łącznej wartości 9 mld zł, z czego ponad 5 mld zł to unijne dofinansowanie. Są to bardzo znaczące środki, nieosiągalne, w tym czasie, w ramach budżetu miasta i niemożliwe do pozyskania z innych źródeł zewnętrznych, na tak korzystnych warunkach" - to słowa Hanny Zdanowskiej, prezydent Łodzi.

Nie zapominamy oczywiście o rozwoju regionu, dlatego w plebiscycie "Szukamy złotych gwiazd" można zagłosować też na termy w Uniejowie czy Poddębicach albo kluczowe inwestycje drogowe - budowę autostrady A1 oraz S8.

Plebiscyt "Szukamy złotych gwiazd". Ostatnie godziny głosowania

Link do głosowania jest na końcu tego tekstu. Głosowanie za pośrednictwem strony lodz.wyborcza.pl trwa do godz. 23.59 w niedzielę, 6 marca.

W dniu 17 marca o godz. 18 podamy wyniki głosowania podczas uroczystości online, a 18 marca zamieścimy je na naszych łamach.

Regulamin plebiscytu znajdziesz TUTAJ.

embed
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Wi璚ej
    Komentarze
    Zaloguj si
    Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem