Bieganie w Łodzi. To już 10., jubileuszowa edycja DOZ Maratonu Łódź. Kilka tysięcy uczestników wystartowało o godz. 9 sprzed Atlas Areny. Po 42 kilometrach zawodnicy ponownie powrócą w to miejsce. Pierwsi na mecie byli Polak i Litwinka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Uczestnicy DOZ Maratonu Łódź 2022 biegną po ponad 30 ulicach - na Polesiu, w Śródmieściu, na Bałutach czy na Widzewie. Po drodze mijają m.in. park Poniatowskiego, park na Zdrowiu, ul. Piotrkowską, okolice Nowego Centrum Łodzi i Dworca Łódź Fabryczna, stadion Widzewa, lofty na Księżym Młynie czy Orientarium.

.

Według danych organizatorów najwięcej spośród ponad 8 tys. zarejestrowanych zawodników pochodzi z Polski. Są też biegacze ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Portugalii czy z Ukrainy

Wiadomo już, jakie nagrody otrzymają zwycięzcy tego sportowego wydarzenia. W kategorii "open" pierwsze miejsce premiowane jest kwotą 10 tys. zł, drugie miejsce to 7 tys. zł, a za trzecie miejsce zawodnik może liczyć na 5 tys. zł.

Galeria otwiera się po kliknięciu w zdjęcie.

24.04.2022, DOZ Maraton Łódź
24.04.2022, DOZ Maraton Łódź  Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl

Zwycięzcy DOZ Maraton Łódź 2022

Pierwszy maratończyk na mecie DOZ Maratonu Łódź 2022 w Atlas Arenie był krótko przed godz. 11.30, a ostatni dotrzeć powinien około godz. 15. Wśród mężczyzn wygrał Andrzej Rogiewicz, natomiast najlepsza pośród pań była Remalda Kergyte.

MĘŻCZYŹNI

 1. Andrzej Rogiewicz, Polska
 2. Krzysztof Gosiewski, Polska
 3. Wambua Boniface Nduva, Kenia

KOBIETY

 1. Remalda Kergyte, Litwa
 2. Ewa Jagielska, Polska
 3. Justyna Karolczak, Polska
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Pisałem już o tym, więc powtórzę. Oczekuję od dodatku lokalnego gazety, że PRZED imprezą będzie o niej informować. Szczegółowo, ze schematami i godzinami zablokowania poszczególnych ulic, ew z linkiem do takich informacji. Po raz kolejny Wam się nie chciało. Chciałbym móc traktować Was jako rzetelne źródło informacji.
  @x_y_z_
  Mam ogromne pokłady cierpliwości dla tej władzy, ale jakimś trafem właśnie się skończyły. Sposób informowania o takiej imprezie, nota bene w najbardziej zakorkowanym i rozkopanym mieście w Polsce, był skandaliczny. Przecież rok temu na tych łamach padło wiele cierpkich słów pod adresem władzy za organizację takiej imprezy w centrum miasta, zamiast poza nim. Nie trafiły do adresatów.
  już oceniałe(a)ś
  2
  4
  @x_y_z_
  Był artykuł w piątek bodajże, z mapką. A jako mieszkaniec Piotrkowskiej zamiast mieć ból d..py, wsiadłem dziś na rower, a nie do auta :)
  już oceniałe(a)ś
  5
  2
  @glosniejodbomb
  Niestety nie miał odnośnika na ogólnej stronie gazety, więc do mnie ta informacja nie dotarła. Nie mam czasu przeszukiwać podstron.
  już oceniałe(a)ś
  3
  3
  @x_y_z_
  A czemu na ogólnej stronie miałoby być o takim biegu? To już twój problem, że jesteś leniwy.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  @avtandil
  To dlaczego teraz jest dostępna ?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Miasto zablokowane żeby mogli pobiegać ludzie wyglądający jak słupy ogłoszeniowe, a las łagiewnicki piękny pełen ścieżek idealnych do biegania, ale tu nie chodzi o sport czy zdrowie a kasę
  @gzielik
  Ja dodam tylko tyle, że wyjazd spod Galerii Łódzkiej do A1 zajął nam 70 minut. Przepraszam, że chciałem wrócić do domu :>.
  już oceniałe(a)ś
  5
  4
  @gzielik
  Gdzie masz w Lesie Łagiewnickim 40 kilometrów ścieżek wystarczająco szerokich, żeby pomieściły 8 tysięcy luda i wystarczająco równych i płaskich, żeby ci ludzie się nie potykali na kamieniach i korzeniach?
  Pomijam to, że o ile lasy są świetne do biegania rekreacyjnego, to tego rodzaju imprezy sportowe wymagają trasy spełniającej określone parametry. I jakoś tak się dziwnie składa, że na całym świecie są to trasy uliczne...
  już oceniałe(a)ś
  3
  2