To Wy - Czytelnicy - decydujecie o tym, kto dostanie Wiosła Kultury w kategoriach debiut i animator. Mamy już 2 tys. głosów - najwięcej, ponad tysiąc, oddaliście na animatorów. Czekamy na kolejne.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To już trzecia edycja Wioseł Kultury – nagrody „Wyborczej" i Monopolis. Kto dostanie drewniane pagaje zamienione w dzieła sztuki przez artystów z ASP – dowiemy się podczas uroczystej gali 2 czerwca w Scenie Monopolis.

Mamy cztery kategorie: debiut, animator, wydarzenia i mecenas. O zwycięzcach w dwóch pierwszych decydujecie Wy – nasi Czytelnicy. Wskażcie swoich faworytów - głosować można do 20 maja.

Wiosła Kultury - głosowanie do 20 maja

Liderem wśród animatorów od pierwszych dni jest Krzysztof Olkusz - przewodnik miejski, pilot wycieczek i antropolog kultury, członek zarządu Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem, które organizuje kwestę na renowację zabytkowych nagrobków przy ul. Ogrodowej w Łodzi.

Krzysztof Olkusz zebrał już 285 głosów.

WIĘCEJ O NOMINOWANYCH ANIMATORACH >>> TUTAJ

Na drugim miejscu jest Anna Ciszkowska - spiritus movens ogólnopolskiej akcji „Dotknij Teatru", która ma 147 głosów. Zaledwie o cztery głosy mniej ma w tej chwili Kipisz - Przestrzeń Improwizacji Osobistej.

Wśród debiutantów od pierwszych dni prym wiódł zespół Heima, który wydał niedawno debiutancki album „W domu", który ma 184 głosy. Jednak w ostatniej dobie - jednym głosem - wyprzedził go Adam Pluta, student Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, który stworzył kolekcję ubrań przeznaczonych dla ludzi, którzy mają słabszy dzień i zależy im na tym, by zniknąć w tłumie.

WIĘCEJ O NOMINOWANYCH W KATEGORII DEBIUTANT >>> TUTAJ

Wiosła Kultury 2022
Wiosła Kultury 2022  logo

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem