Wiosła Kultury 2022. Trwa głosowanie na debiutantów i animatorów. Ja już zagłosowałam na swoich faworytów, a Wy?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

NOMINOWANI DO WIOSEŁ KULTURY >>> TUTAJ

Zamarzyła się nam rzecz, jakiej jeszcze w Łodzi nie było. Ponad trzy lata temu łódzka redakcja „Wyborczej" wraz z debiutującym wówczas Monopolis postanowiły stworzyć nową nagrodę, która honorowałaby i łódzkich twórców, i tych, którzy tę twórczość wspierają. Dlatego, poza „oczywistymi" kategoriami, takimi jak debiut czy wydarzenia, doceniamy również mecenasów, bez których łódzcy artyści mieliby kłopot z żeglowaniem po meandrach coraz trudniejszej rzeczywistości.

Wiosła Kultury 2022

Jedno z wioseł oddajemy animatorom, którzy sprawiają, że chce się nam chcieć i zamiast zalegać w wygodnym fotelu, ruszamy do działania na rzecz naszej ulicy, osiedla, miasta, a ostatnio – na rzecz naszych nowych sąsiadów z Ukrainy. Przyznam się Państwu, że to moja ulubiona kategoria.

W tym roku już po raz trzeci wręczymy Wiosła Kultury. Kto dostanie drewniane pagaje zamienione w dzieła sztuki przez artystów z łódzkiej ASP, przekonamy się podczas uroczystej gali 2 czerwca w Scenie Monopolis. Ale zanim to się stanie, wskażcie swoich ulubionych animatorów i debiutantów. Wyścig po wiosła jest zacięty, codziennie przybywają setki głosów, a liderzy zmieniają się z godziny na godzinę.

Ja już zagłosowałam na swoich faworytów, a Wy?

Wiosła Kultury 2022
Wiosła Kultury 2022  logo

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem