W tej edycji Wioseł Kultury to Wy przyznajecie dwie nagrody. Zostało niewiele czasu na wskazanie swoich faworytów. Kto prowadzi w tej chwili?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To już trzecia edycja Wioseł Kultury – nagrody „Wyborczej" i Monopolis. Kto dostanie drewniane pagaje ozdobione przez artystów z ASP, dowiemy się podczas uroczystej gali 2 czerwca w Scenie Monopolis.

Tymczasem wciąż trwa głosowanie na animatorów i debiutantów. Na wskazanie faworyta zostały już tylko cztery dni.

Liderem wśród animatorów – i tak jest od początku – pozostaje Krzysztof Olkusz (347 głosów). To przewodnik miejski, pilot wycieczek i antropolog kultury, członek zarządu Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem, które organizuje kwestę na renowację zabytkowych nagrobków przy ul. Ogrodowej w Łodzi.

Zmiany zaszły na kolejnych miejscach. Na drugą pozycję wysunęli się Joanna Szumacher i Piotr Strzemieczny (277 głosów), którzy prezentują dorobek nieistniejących już łódzkich galerii sztuki.

Na trzecim miejscu jest Współ-miejsce (224 głosy) – przestrzeń przyjazna dla uchodźców z Ukrainy, która powstała w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.

Wiosła Kultury – debiut

Zmiana zaszła też wśród debiutantów. Kilka dni temu na czele był Adam Pluta, student Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, który stworzył kolekcję ubrań przeznaczonych dla ludzi chcących się wyróżnić w tłumie. Wyprzedzał zespół Heima tylko jednym głosem.

Dziś zespół Heima, który wydał niedawno debiutancki album „W domu", wrócił na pozycję lidera i ma 320 głosów. Adam Pluta ma ich 206.

Na trzeciej pozycji znajduje się projektant Kamil Wesołowski. Absolwent ASP, który w swoich kolekcjach odchodzi od roli płci w projektowaniu ubrań, ma w tej chwili 166 głosów.

Ale wszystko może się jeszcze zmienić. Głosujcie!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem