"Wysokie Obcasy" już od kilku lat organizują spotkania z cyklu "Kobiety wiedzą, co robią". Tym razem okazję do bezpośredniego udziału w wydarzeniu mają kobiety z województwa łódzkiego. Wystarczy się zapisać i przyjechać w sobotę 28 maja do Zgierza.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Kobiety wiedzą, co robią" to projekt realizowany przez redakcję "Wysokich Obcasów". To kilkadziesiąt spotkań w różnych miejscach kraju - stacjonarnie, hybrydowo oraz online - i rozmowy na ważne tematy z mądrymi ludźmi. Dziennikarki "Wysokich Obcasów" prowadzą panele dyskusyjne, które są okazją do wymiany myśli i doświadczeń dla nowoczesnych i niezależnych kobiet. Tym razem, na zaproszenia Urzędu Miasta Zgierza, projekt "Kobiety wiedzą, co robią" organizowany jest właśnie w Zgierzu. Można wziąć w nim udział w sobotę 28 maja. 

"Wysokie Obcasy" zapraszają do Zgierza

O czym będziemy rozmawiać? Zaczniemy od "Zgierza filmowego". Zgierz to miasto, które pewnie mnóstwo osób miało okazję odwiedzić nawet o tym nie wiedząc. A to za sprawą wielu miejsc, które stały się plenerem filmowym dla wielu znakomitych produkcji filmowych, m.in. „Ziemi Obiecanej", „Cudownego lata", „300 mil do nieba", „Trójkąta bermudzkiego", „Bodo", „Komisarza Alexa" czy oscarowej „Idy". Producentka „Idy" – Ewa Puszczyńska będzie gościnią pierwszego panelu, który rozpocznie się o godz. 11.05. Oprócz niej w rozmowie wezmą udział także Patricia Kazadi, polska aktorka, piosenkarka, kompozytorka, Małgorzata Potocka, aktorka, reżyserka, producentka filmowa oraz Kuba Niedziela, filmoznawca, dziennikarz, pracownik Urzędu Miasta Zgierza i współpracownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Starym Młynie. Panel poprowadzi dziennikarka "Wysokich Obcasów" – Anna J. Dudek. A dyskusja będzie streamowana na Facebooku "Wysokich Obcasów". 

Kolejny panel, który poprowadzi Katarzyna Owczarek, dyrektorka programowa projektu „Kobiety wiedzą, co robią", rozpocznie się o godz. 12.05 i będzie poświęcony profilaktyce nowotworu piersi. Wezmą w nim udział Marzena Lewandowicz związana z Fundacją Kocham Życie, Jadwiga Wojowicz-Banaszewska, dyrektorka Miejskiego Zespołu Przychodni Rejonowych w Zgierzu oraz dr Sebastian Niedźwiecki, chirurg. 

W czasie trzeciego panelu porozmawiamy o niezwykle ważnym problemie - dobrostanie psychicznym dzieci i młodzieży. O tym, jak bardzo młodzi ludzie potrzebują wsparcia i jakie mają problemy, w rozmowie z dziennikarką "Gazety Wyborczej" i "Wysokich Obcasów" – Agnieszką Urazińską opowiedzą Agnieszka Majewicz, psychoterapeutka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla dzieci i młodzieży w Zgierzu, Katarzyna Romanowska-Dobrowolska, matka, Małgorzata Latusek-Łukasiewicz, psycholożka, kierowniczka oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Aleksandra Denys, 18-latka, autorka książki "Krawędź", w której opisała swoje zmagania z depresją. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.05.

Zgierska odsłona "Kobiety wiedzą, co robią" będzie zorganizowana w Starym Młynie w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Długa 41 A). W planach także warsztaty, nauka samobadania piersi czy sesja jogi. Początek o godz. 11. Wstęp jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja, której można dokonać tutaj.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  ... gościniami będą ...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0