W sobotę, 11 czerwca, w Porcie Łódź odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu plastycznego "Dbajmy o naszą planetę".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

28 maja w Porcie Łódź odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: do 7 lat i od 8 do 12 lat. Dzieci miały za zadanie narysować lub namalować pracę plastyczną związaną z ochroną środowiska, mieszczącą się w temacie „Dbajmy o naszą planetę".

Powstały 104 prace konkursowe. 80 prac wykonały dzieci w wieku do 7 lat, 24 prace zostały wykonane przez dzieci mające od 8 do 12 lat.

Następnie jury składające się z przedstawicieli współorganizatorów wyłoniło zwycięzców. Teraz - 11 czerwca - wręczono nagrody.

Do 7 lat nagrodzeni:
1. miejsce - Amelia, 7 lat
2. miejsce - Tomasz, 4 lat
3. miejsce - Iga, 5 lat

Powyżej 7 lat:
1. miejsce - Zygmunt, 11 lat
2. miejsce - Amelia, 11 lat
3. miejsce - Angelina, 10 lat

Wszystkie prace laureatów i osób wyróżnionych można obejrzeć w Porcie Łódź od 11 do 25 czerwca. A u nas po kliknięciu w fotografię.

Celem konkursu jest edukacja ekologiczna i kształtowanie zachowań związanych z ochroną środowiska wśród dzieci z Łodzi i regionu. Partnerami konkursu są Veolia, ABM Jędraszek i Port Łódź.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem