Podwórko przy ul. Piotrkowskiej 138 w ciągu 11 lat przeszło spektakularną metamorfozę. Ale to nie koniec zmian. OFF Piotrkowska zapowiada kolejne inwestycje.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podwórko przy ul. Piotrkowskiej 138 w ciągu 11 lat przeszło spektakularną metamorfozę. Czytelnicy National Geographic Traveler uznali OFF Piotrkowską Center za jeden z Siedmiu Cudów Polski. Najzupełniej słusznie.

Cykl urodzinowych wydarzeń zacznie się 24 czerwca o godz. 19.

OFF Piotrkowska widziana z deskorolki

To deskorolkowcy mieli ogromny wpływ na przemiany, które zaszły w tym miejscu - uważa Tomasz Frant, który od lat związany jest z OFF Piotrkowska Center - kiedyś jako właściciel mieszczącego się tam skateshopu, dzisiaj jako właściciel restauracji Spółdzielnia.

- Skaterzy zawsze należeli do bardzo aktywnych i kreatywnych ludzi. Widzieliśmy, że ta przestrzeń ulega zmianie i postanowiliśmy się do tego dostosować. Moja żona wpadła na pomysł, aby zrobić ekotarg. Okazało się, że to tak udane przedsięwzięcie, że postanowiliśmy zrobić coś więcej w kierunku gastronomii - tak powstała restauracji Spółdzielnia, ale deskorolka nadal zajmuje ważne miejsce w moim sercu, dlatego 24 czerwca z moimi dziećmi i kolegami przejedziemy w paradzie deskorolkowców - zapowiada.

Podczas celebracji urodzin publiczność będzie mogła zobaczyć 11 pamiątkowych decków do deskorolek, ze spersonalizowaną grafiką, które będzie można zdobyć w konkursach czy na licytacji na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Wspólne urodziny na Piotrkowskiej

Do deskorolkowego wątku historii nawiąże również projekt OFF THE HIP HOP, który 24 czerwca rozpocznie cykl urodzinowych atrakcji w OFF Piotrkowska.

- Do wspólnego świętowania udało nam się zaprosić charyzmatycznego Łukasza Rostkowskiego, znanego jako L.U.C., który przyjedzie do nas ze swoim niezwykle energetycznym i żywiołowym projektem REBEEL BABEL ORKIESTRA wsparty przez wokalistę i tekściarza Adiego Nowaka - mówi Krzysztof Dudek, prezes Fundacji OPG i pomysłodawca OFF THE TOP HIP HOP.

- To również okazja, by przypomnieć, że na rewitalizację pofabrycznych murów postawiliśmy jako pierwsi -

mówi Michał Styś, prezes OPG Property.

Koncert OFF THE HIP HOP będzie również zwieńczeniem XI edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela „Podaj cegłę!", która odbywa się od 11 lat w łódzkim Teatrze Pinokio. Według zapewnień organizatorów, w programie festiwalu - obok propozycji dla młodych widzów - znajdą się te dla dorosłych. Od 18 do 24 czerwca przy ul. Kopernika odbywać się będą pokazy spektakli, spotkania autorskie i warsztaty.

Wspólne świętowanie dwóch jedenastolatków - OFF Piotrkowska Center i Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela - nie jest przypadkiem. Teatr Pinokio wkrótce stanie się bliskim sąsiadem OFF-u, ponieważ przenosi się do kompleksu w zabytkowym budynku fabryki Wigencja przy ul. Sienkiewicza 55/57.

- W ostatnim czasie naszej obecności w starej siedzibie wykorzystamy dostępność dwóch scen teatralnych oraz przestrzeni warsztatowych. Z działaniami towarzyszącymi przenosimy się w przestrzeń miejską, aby powoli przemieszczać się ku nowej lokalizacji tu, po sąsiedzku, do Wigencji - mówi Gabriel Gietzky, dyrektor Teatru Pinokio w Łodzi oraz dyrektor artystyczny XI Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela „Podaj cegłę!".

Inwestycje w Łodzi. Co będzie się działo na OFF-ie?

Według Michała Stysia plany związane z kolejnymi elementami OFF Piotrkowska Center są jak najbardziej aktualne, tylko pandemia jest winowajcą opóźnień.

- Przymierzamy się do tego, by jak najszybciej ruszyć z budową parkingu wielopoziomowego, który będzie cały zazieleniony z przestrzenią publiczną na dachu i przestrzeni usługowo-biurowej z pierwszym tarasem rooftopem na ulicę Piotrkowską - zapowiada Styś. - Prace przygotowawcze trwają, wraz z początkiem przyszłego roku powinna rozpocząć się budowa. Miejsca będą budowane równolegle, ale parking powstanie jako pierwszy.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem