Kilkudziesięciu anestezjologów, pracujących od lat w Matce Polsce, najprawdopodobniej zakończy współpracę z końcem czerwca. - Zmiany zawsze budzą niepokój - mówi rzecznik placówki.

Większości pracujących w ICZMP anestezjologów umowy wygasają pod koniec miesiąca. A to oznacza - zdaniem części lekarzy różnych specjalności - że od początku lipca w placówce może anestezjologów zabraknąć. Ze strony dyrekcji płyną uspokajające informacje:- Zmiany zawsze budzą niepokój, ale nie powinno być problemów z obsadą - mówi w imieniu zarządzających szpitalem Adam Czerwiński, rzecznik ICZMP.

Lekarze będą odwoływać zabiegi?

- Od 1 lipca anestezjologów może zabraknąć - zaalarmowali "Wyborczą" lekarze z ICZMP. Jak obliczają, placówce potrzeba co najmniej 30 lekarzy tej specjalności, pracujących w pełnym wymiarze godzin, aby zaspokoić potrzeby zarówno części ginekologicznej, jak i pediatrycznej placówki. A z nieoficjalnych informacji - bo w szpitalu oficjalnie o tym nie mówią - wynika, że do konkursu przystąpiło ośmiu specjalistów. A to - jak twierdzą medycy - stanowczo za mało, aby w szpitalu, który jest jednym z większych w kraju porodówek i ośrodków pediatrycznych, zapewnić spokój na salach operacyjnych i oddziałach intensywnej opieki. 

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
>W ICZMP pracuje kilkudziesięciu anestezjologów, którzy zatrudniani są przez podmiot zewnętrzny - firmę NZOZ Epione, której właścicielem jest dr Bogusław Sobolewski, pełniący w ICZMP funkcję kierownika zespołu anestezjologów

Jak to nie jest konflikt interesu to nie wiem co nim jest.
już oceniałe(a)ś
3
0
czy dobrze zrozumiałem, że wg dr Sobolewskiego szpital ma jedynie płacić jego ludziom ale już nie może mieć wpływu na ich pracę?
A skoro im tak marnie płacą w ICZMP to niech idą gdzie indziej....
już oceniałe(a)ś
2
0
Szkoda mi anestezjologów, nikt im nie "dziękuje" przed zabiegami... w sumie to po zabiegach też.
już oceniałe(a)ś
1
0
Czyli mamy pośrednika, który za organizację pracy, za którą i tak jak się wydaje bierze pensje w szpitalu ma dodatkowy i pewnie nie taki mały dochód jako formalnie ich pracodawca
już oceniałe(a)ś
0
0