OFF Piotrkowska to kultowy adres w Łodzi. Pierwsze z serii urodzinowych wydarzeń już w piątek. Będzie się działo!
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

OFF Piotrkowska Center zaprasza na koncert formacji REBEL BABEL Orkiestra, którą będzie dyrygował Łukasz L.U.C. Rostkowski. Wystąpi też Adi Nowak i rapujący po kaszubsku Dawid Zły & Dodot.

Adi Nowak zadebiutował na rapowej scenie sześć lat temu. Wtedy opublikował EP-kę "Nienajprawdziwsze". Słuchając jego tekstów można odnieść wrażenie, że zakłada maskę komika, który niczym twórcy stand-upów w sposób niekoniecznie poważny, podejmuje jednak tematy, które elektryzują jego odbiorców. Nierzadko są to ważne społeczne problemy. Szczególnie widać to na jego ostatnim, wydanym w ubiegłym roku, albumie "Ognisko niedomowe", najdojrzalszym i najbardziej osobistym z dotychczasowych projektów. Słuchanie zawartych na nim tekstów staje się niemal eksperymentalną terapią, której uczestnik mierzy się z traumą opisując swoje życie za pomocą memów.

Początek piątkowego koncertu na OFF-ie o godz. 20.

A wcześniej – o godz. 19 – z pasażu Schillera wyjdzie deskorolkowy przemarsz, do którego dołączyć może każdy, kto akurat będzie na Piotrkowskiej. – Skaterzy zawsze należeli do bardzo aktywnych i kreatywnych ludzi. Tak się złożyło, że paru deskorolkowców współtworzyło OFF Piotrkowska – wspomina Tomasz Frant, który od lat związany jest z OFF Piotrkowska Center. – Choć dzisiaj więcej osób kojarzy mnie z prowadzenia restauracji, nieliczni wiedzą, że jestem weteranem deskorolkowym i że na miejscu restauracji Spółdzielnia prowadziłem sklep deskorolkowy.

OFF Piotrkowska to bezpretensjonalna przestrzeń spotkań, która urosła z łódzkiego ducha – offowa kultura w obiektach dawnej fabryki Ramischa spotyka się tutaj z modą i biznesem.

Rewitalizacja, która w Łodzi jest słowem odmienianym przez wszystkie przypadki, nie była tu efektem jednorazowej inwestycji, ale powolnym procesem, który dzieje się na naszych oczach. Już od 11 lat.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem