W OFF Piotrkowska odbyło się już 11 imprez z okazji 11. urodzin. Kulminacją będzie impreza modowa. Swoje kolekcje zaprezentują najwięksi łódzcy projektanci.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Rok temu niewielu wierzyło, że uda się tutaj przywrócić modę. My jednak chcieliśmy, żeby Łódź modą stała. Po tym roku możemy z dumą powiedzieć, że OFF Piotrkowska staje się powoli modowym zagłębiem dostępnym dla każdego. Coraz więcej artystów z regionu sprowadza się tutaj, aby otworzyć swój biznes – mówi Monika Hryniewicz, szefowa działu najmu i marketingu OPG Property Professionals.

OFF Piotrkowska. Moda wraca do Łodzi

W ostatnich latach dawna Fabryka Ramischa, znajdująca się w centrum OFF Piotrkowka, rzeczywiście zaczęła nabierać modowego charakteru. Otwierają tam swoje butiki m.in. tacy projektanci jak Monika Ptaszek czy Jarosław Ewert, a na jesień zapowiadane jest otwarcie pracowni Reinkreacja.

Michał Styś, prezes OPG Property Professionals: – „Moda na Łódź" jest hasłem przewodnim zbliżającej się imprezy. Chcemy, aby 24 września doszło do wielkiej kulminacji dotychczasowych wydarzeń, związanych z urodzinami kompleksu. Naszą ambicją jest, aby to hasło było rozpropagowane na całą Polskę.

W sobotę, 24 września, o godz. 14 rozpoczną się pokazy mody. Premierowe kreacje zaprezentują Monika Ptaszek, Jarosław Ewert, Maria Wiatrowska, Kasia Chojnacka, Angelika Józefczyk oraz Michał Szulc.

 – Moda wraca do Łodzi, a jednocześnie prezentujemy łódzką modę. Niestety, będą to pokazy zamknięte, jednakże na terenie OFF Piotrkowska zostanie zamieszczony telebim, na którym transmitowane będą wszystkie odbywające się pokazy. Po nich będzie można porozmawiać z projektantami w specjalnej Strefie Projektantów – mówi Monika Hryniewicz.

Robert Grześkowiak
Student polonistyki na Uniwersytecie Łódzkim. Jako dziennikarz zajmuje się tematami społecznymi. Wielbiciel długich rozmów.
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem