Protest na Bałutach. - Moja sąsiadka, która ma prawie 90 lat, wychodzi codziennie ze mną z bloku rano. Ja idę do pracy, a ona po chleb, bo ma blisko. Kiedy powiedziałam jej, że te sklepy mają zlikwidować, po prostu się załamała - mówi Adrianna Rak.

Działkę przy ul. Przemysłowej 27 Urząd Miasta Łodzi przekazał na rzecz Muzeum Dzieci Polskich wraz ze znajdującymi się tam pawilonami handlowymi. Na tym terenie muzeum zamierza wybudować  parking na swoje potrzeby. Do redakcji „Wyborczej" zgłosili się mieszkańcy osiedla Marysin-Doły, którzy dowiedzieli się o planie wyburzenia budynków przy Przemysłowej od najemców lokali znajdujących się w tych budynkach.

Budowa siedziby Muzeum Dzieci Polskich. Ku przestrodze dla przyszłych pokoleń

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Tez protestowałam jak wielu innych przeciwko wyburzeniu szkoły na Harcerskiej i też bez efektu. Deweloper zburzył budynek, żeby pokazać, kto tu ma władzę - teraz leżą tam hałdy gruzu i nic sie nie dzieje. Niestety sprawa pawilonów przy Przemysłowej nie rokuje dobrze. Miasto już sprzedało ludzi niczym chłopów pańszczyźnianych. Panu Pustelnikowi nie uwierzę już nigdy w ani jedno słowo, nawet jak powie, że niebo jest niebieskie.
  @aagulha
  W kasie pusto, koszt obsługi długu za takie Klejnoty jak trzy stadiony, śródmiejski tunel do węzła Autostrady Przydworcowej czy basen dla słonia wzrósł, to pozostaje tylko wyprzedaż majątku.
  już oceniałe(a)ś
  4
  7
  @aagulha
  walczymy dalej
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @aagulha
  Miasto nie "sprzedało ludzi", bo działkę odda - w przyszłości, a ludzie są tam jedynie najemcami, poza tym jednym właścicielem. Każdy ma prawo zrobić, co mu się podoba ze swoim lokalem, również wypowiedzieć najem i oddać czy sprzedać lokal. Czy właściciel mieszkania musi konsultować z najemcą chęć sprzedaży tego lokalu czy po prostu wypowiada umowę najmu?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ale jak to, przecież różne Kostrzewy i Komorowskie twierdzą, że parkingi zapewniają rozwój i nie należy się angażować w budowę niczego innego poza drogami i parkingami. Mieszkańcy powinni się cieszyć, że zamiast sklepu, wokół którego mogą kręcić się piesi powstaje parking. A może to przez muzeum? Gdyby to był parking zwykły, a nie muzealny, to wtedy byłby dobry? W końcu muzea są kierowcom zbędne... ;)
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  Walczą o pozostawienie pawilonów w takim stanie jak teraz.....
  Czyli z mnóstwem butelek po małpkach, od piwa i podchmielonych mężczyzn stojących obok wieczorami i w niedzielę....
  Bo tak jest teraz. Tak samo jak zastawiony samochodami chodnik na rogu z Zagajnikową przy przystanku i przed pawilonem na którym wisi ten protest.
  już oceniałe(a)ś
  13
  12
  Budujemy muzea i kościoły
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Może ta mała Kornelówka z dawnego gimazjum przy Mostowskiego zmieści się w tych dwóch budynkach muzealnych przy Przemysłowej.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  polaczek woli sklep z wódą zamiast muzeum.. do boju polsko !
  @KR_LDZ
  Bardziej potrzebny sklep spożywczy niż muzealny PARKING wygrodzony tylko na potrzeby muzeum, czytaj na 3-4 auta pracowników muzeum i 1 - 2 autokary na miesiąc. Mogą parkować wzdłuż ul.Przemysłowej
  już oceniałe(a)ś
  0
  0