Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra 29 stycznia już po raz 31. Warto sprawdzić, jak wyglądają licytacje z łódzkim znakiem jakości.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Trwa licytacja okładki piątkowego wydania "Gazety Wyborczej" w Łodzi. Cel jest szczytny. Cała kwota zostanie przekazana na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Osoba, która zadeklaruje najwyższą stawkę, będzie mogła na naszej piątkowej „jedynce" zaprezentować siebie, swoją firmę, swoją pasję czy ulubione zakątki w mieście.

Szczegóły TUTAJ.

WOŚP w Łodzi. Dla fanów kina

Kino Kinematograf w Łodzi licytuje na rzecz WOŚP kameralny pokaz kinowy. - Postaramy się spełnić marzenie odnośnie do tego, jaki film będzie wtedy do obejrzenia, i oczywiście chcemy przygotować bardzo specjalne oprowadzanie po wystawie „Łódź filmowa" - zapewnia Marzena Bomanowska, dyrektorka Muzeum Kinematografii przy placu Zwycięstwa, w którym mieści się kino Kinematograf.

"Łódź filmowa" to wystawa, która składa się z dwóch części. Pierwsza z nich pokazuje początki filmu i okres przed II wojną światową (nie brakuje tu lokalnych akcentów, jak część poświęcona łódzkim kinom czy pokaz fragmentu ekranizacji „Ziemi obiecanej" z 1927 roku, do której zdjęcia powstawały w Łodzi). Druga część wystawy to już opowieść o polskim kinie po 1945 roku.

Szczegóły TUTAJ.

Niezapomniane wrażenia w łódzkim Orientarium

Orientarium, w którym pracują również nurkowie, przygotowało możliwość nurkowania w strefie oceanicznej. Inne atrakcje to możliwość wejścia na zaplecze wybiegu słoni, a także bycie przez jeden dzień opiekunem żyraf mieszkających w zoo w Łodzi. Jest też romantyczna kolacja z możliwością spędzenia całej nocy na terenie Orientarium.

Szczegóły TUTAJ.

16.09.2022, Łódź. Orientarium, zoo w Łodzi
16.09.2022, Łódź. Orientarium, zoo w Łodzi  Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl

Kolacja pod gwiazdami oraz inne kulinarne licytacje dla WOŚP

Osoby, które chciałyby zjeść kolację pod gwiazdami, powinny zainteresować się ofertą łódzkiego planetarium przy ul. Pomorskiej. Na zwycięzców licytacji na rzecz WOŚP czeka autorskie menu stworzone przez Bartosza „Snecza" Dębskiego, zakochanego w Azji szefa kuchni, który tworzył oraz współtworzył menu w takich lokalach jak: Pho Shop, Mañana czy Pizza Boyz.

Wśród kulinarnych licytacji są także: warsztaty sushi z Alonem Thanem, zwycięzcą World Sushi Cup Japan 2015, oraz dzień w rzemieślniczej palarni kawy Instytut Kawy.

Szczegóły TUTAJ.

Ślub, którego udzieli prezydent Łodzi Hanna Zdanowska

Jedną z łódzkich licytacji jest ślub, którego udzieli prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Scenerią tego niezwykłego dnia może być Muzeum Fabryki w Manufakturze, zrewitalizowana Wigencja albo zabytkowa willa Hilarego Majewskiego z pięknymi polichromiami.

31. finał WOŚP w Łodzi. Wylicytuj wycieczkę po Łodzi

Na uwagę zasługują dwie aukcje, które połączą pomoc na rzecz WOŚP ze zwiedzaniem Łodzi. Znana łódzka przewodniczka Justyna Tomaszewska wspólnie z Łukaszem z Bałut zaprasza na wyjątkowy spacer.

"Nie ma drugiego takiego miejsca nigdzie na świecie. Zabierzemy Was na spacer po najciekawszej dzielnicy Łodzi. Pokażemy Bałuty nieoczywiste, opowiemy o miejscach, historii, ludziach. Zobaczycie miejsca inspirujące, intrygujące, dziwne, zabawne, zmuszające do refleksji. Będzie dobrze. Bałuty czekają! Spacer zakończymy w Gorącej Kiełbasiarni, gdzie będzie na Was czekał przygotowany poczęstunek" - czytamy.

Szczegóły TUTAJ.

Z kolei sam Łukasz z Bałut i jego sąsiad Grzegorz proponują wycieczkę po Bałutach dla dwóch osób Fiatem 125 p.

Szczegóły TUTAJ.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem