Aż 6 tys. biegaczy zgłosiło swój udział w Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Zanosi się na rekordową frekwencję najbardziej popularnej łódzkiej imprezy biegowej. W sobotę odbędzie się jej 17. edycja. Start i meta będą zlokalizowane przy Zatoce Sportu. Początek biegu o godz. 19.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nowa lokalizacja startu i mety to niejedyne zmiany dotyczące trasy. W tym roku, inaczej niż dotychczas, zawodnicy przebiegną ul. Piotrkowską z północy na południe, a zatem od pl. Wolności w kierunku Białej Fabryki. W okolicy ACSD PŁ „Zatoka Sportu”, gdzie biegacze będą rozpoczynać i kończyć zmagania, zlokalizowane zostanie miasteczko biegowe, w którym już od godz. 15 na łodzian czekać będą liczne atrakcje oraz stoiska sponsorów i partnerów imprezy.

Organizatorzy nie ukrywają satysfakcji z powodu wciąż rosnącego zainteresowania biegiem.

– Na liście startowej mamy zapisanych ponad 6 tys. osób. Kolejny raz zwiększyliśmy frekwencję i skróciliśmy dystans do największych polskich biegów na 10 km. Impreza rozwija się w prawidłowym kierunku i jest bardzo wysoko oceniana w środowisku biegowym. To dla nas bardzo ważne – mówi organizator biegu Robert Blesiński.

Na duże zainteresowanie kibiców liczy prezydent Hanna Zdanowska. – Mam nadzieję, że łodzianie będą kibicować biegaczom. Zapraszam na trasę nie tylko łodzian i mieszkańców województwa łódzkiego, ale też gości z całej Polski. Przyjedźcie, kibicujcie i zobaczcie, jak zmienia się nasze miasto. Bieg Ulicą Piotrkowską jest wyśmienitą okazją do tego, by zarówno zawodnicy, jak i kibice oglądali dynamicznie zmieniające się miasto, z którego jesteśmy dumni. Nie mam wątpliwości, że Bieg Ulicą Piotrkowską jest najbardziej łódzkim biegiem, dlatego warto w nim uczestniczyć – mówi prezydent Łodzi.

– Bieg Ulicą Piotrkowską, który jest organizowany już od tylu lat, jest bardzo dobrą okazją do promocji stolicy województwa oraz całego regionu – dodaje Zbigniew Zięba, zastępca Marszałka Województwa Łódzkiego.

16. bieg ulicą Piotrkowską
16. bieg ulicą Piotrkowską   TOMASZ STAŃCZAK

Jak zwykle organizatorzy zadbali o silną elitę. – Na trasie pojawi się trzech triumfatorów naszego biegu z minionych edycji, a także zwycięzca łódzkiego maratonu. Nasze zaproszenie przyjął również rekordzista Polski w maratonie Henryk Szost. Wśród pań pojawią się m.in. trzy biegaczki z Kenii. Taka obsada gwarantuje bardzo wysoki poziom sportowy – zapewnia dyrektor biegu Jacek Chmiel, który liczy na zaciętą rywalizację wśród faworytów.

CZYTAJ TAKŻE: Biegi, zloty i marsze spowodują utrudnienia na drogach w Łodzi. Zamknięte ulice i zmienione trasy MPK

Bieg Ulicą Piotrkowską jest także tradycyjnie okazją do pomocy charytatywnej. Dziesięcioro podopiecznych fundacji Dom w Łodzi, prowadzącej dom dziecka dla dzieci niepełnosprawnych, spełni swoje marzenie i będzie uczestniczyć w biegu na specjalnych wózkach. Towarzyszyć im będą pracownicy sponsora tytularnego, firmy Rossmann. Sama fundacja otrzymała od organizatorów całą kwotę z wpisowego Mini Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. W pomoc charytatywną włączą się także żołnierze i rekonstruktorzy. Pobiegną oni w ważącym blisko 30 kg oporządzeniu bojowym, aby zebrać pieniądze na leczenie i rehabilitację chorego kolegi, Mariusza „Tasiora” Tkaczyka, który pełniąc służbę w Afganistanie, uległ ciężkiemu wypadkowi.

Bieg rozpocznie się o godz. 19, a mieszkańcy Łodzi, zarówno poruszający się samochodami, jak i korzystający z komunikacji miejskiej, muszą liczyć się z utrudnieniami. Organizatorzy proszą wszystkich o wyrozumiałość. Trasa biegu jest dostępna na stronie www.biegpiotrkowska.pl. Utrudnienia w ruchu można znaleźć na stronie Zarządu Dróg i Transportu. Zmiany tras tramwajów i autobusów zamieszczone są na stronie www.mpk.lodz.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
    Bieganie w mieście po twardej powierzchni, dlaczego nie organizuje się tego w Łagiewnikach gdzie są wspaniałe trasy, aaa dlatego że reklamy zobaczą co najwyżej dziki, a ludzie płacą za start i jeszcze są ubrani w reklamy, cóż niech robią co chcą ale odrobina refleksji by się przydała
    już oceniałe(a)ś
    2
    2
    Wypad do Łagiewnik!
    już oceniałe(a)ś
    1
    3