15 drużyn rywalizowało w łódzkim Pałacu Sportu o Puchar "Gazety Wyborczej" w piłce nożnej. Najlepsza okazała się Politechnika Łódzka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Łodzi? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Halę sportową przy ul. Skorupki w sobotę opanowali piłkarze, którzy już po raz 11. grali w turnieju o Puchar "Gazety Wyborczej". Zgłosiło się 15 drużyn liczących po dziesięciu zawodników, mecze rozgrywane były na dwóch boiskach, a prowadzili je sędziowie z ŁZPN. Emocji było bardzo dużo, na szczęście skończyło się na jednej poważniejszej kontuzji, gdy jeden z uczestników rozbił sobie kolano. 

Więcej zdjęć - po kliknięciu w poniższą fotografię

Puchar 'Gazety Wyborczej'. Jedyny kontuzjowany zawodnik w trakcie imprezy
Puchar 'Gazety Wyborczej'. Jedyny kontuzjowany zawodnik w trakcie imprezy  Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl

Najpierw były spotkania w grupach, następnie najlepsi - już systemem pucharowym - grali o poszczególne miejsca. Do półfinałów awansowały: Cosinus Med, Gillette, Decathlon i Politechnika Łódzka. W pierwszym Cosinus Med, czyli faworyt turnieju, rozbił Decathlon 5:1, a w drugim PŁ, grająca coraz lepiej, nie dała szans rywalom z Gillette (3:0).

Trzecie miejsce zajął Decathlon, strzelając pięć goli Gillette i zachowując czyste konto. Finał był bardzo zacięty i miał niespodziewany przebieg. Był rewanżem za fazę grupową, w której Cosinus Med pokonał 3:0 studentów Politechniki Łódzkiej. W meczu o pierwsze miejsce faworyt dwa razy prowadził 1:0 i 2:1, jednak przyszli inżynierowie byli lepsi, zwyciężając 5:2. W nagrodę otrzymali dwa puchary: pierwszy - ufundowany przez rektora PŁ dla najlepszego zespołu z branży IT, i drugi - za zwycięstwo w turnieju. 

Kolejne miejsca zajęli: 5. Rossmann, 6. MBank, 7. Sukcesja, 8. Biliński, 9. Nordea, 10. Wielton, 11. Bluerank, 12. Ceri, 13. Termy Poddbębice, 14. LSI, 15. Indigo.

 I na koniec najważniejsze: dochód z imprezy został przekazany dla stowarzyszenia "Dom na Osiedlu". Jego podopieczni przygotowali dla uczestników upominki, a największy dla zwycięzców.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem