Tuż obok stadionu Widzewa powstać może zupełnie nowe boisko treningowe dla pierwszej drużyny - dowiedziała się "Wyborcza".

W najbliższą środę mija termin składania wniosków do Ministerstwa Sportu w Programie Wsparcia Mistrzów. Kluby ekstraklasy i pierwszej ligi mogą ubiegać się o dofinansowanie modernizacji swoich ośrodków treningowych. Zarówno Widzew, jak i ŁKS zamierzają o to wystąpić. Oba kluby muszą się jednak porozumieć z urzędem miasta, bo to to właśnie miasto jest właścicielem ośrodków przy ul. Minerskiej (ŁKS) i Małachowskiego (Widzew). ŁKS, jako klub pierwszoligowy, może liczyć na mniejsze pieniądze (około 2 mln zł). W przypadku Widzewa to większa kwota - z ministerstwa można uzyskać ponad 7 mln zł, kolejne 3,5 miałoby dołożyć miasto.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Jarosław Kurski poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Czy moglibyśmy wreszcie skończyć z dokładaniem publicznych pieniędzy do komercyjnych przedsięwzięć jakimi są kluby piłkarskie? Pożytku dla społeczeństwa naprawdę z tego dużego nie ma, co najwyżej dla relatywnie niedużych grup kibicowskich.

  Dla tych pieniędzy naprawdę można znaleźć lepszy pożytek - np. mieszkania komunalne, remonty chodników itp.
  @VanDoreen
  Zapomniałeś dopisać, że to z twoich podatków...
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @rtrwt
  Nie z naszych podatków, te miliony rosną na klonach miniaturowych na łunerfach.
  już oceniałe(a)ś
  1
  4
  @(?'?-'?)?
  Tyle razy powtarzałem ci, że tego słowa nie wymawia się przez "ł".

  Wciąż w ciebie wierzę, że dasz radę.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  @VanDoreen
  Powinniśmy skończycz z dokładaniem do Pl kościała...oprócz udokumentowanych aktów pedofilskich...żadnego pożytku, a tyle już zostało zawierzone Matce Biskiej!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @smarciner
  To też. Ale to już niedługo, Polacy już głosują nogami i portfelami ;)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @VanDoreen
  Relatywnie niewielką grupą są miłośnicy filharmonii. Relatywnie niewielka grupa chodzi po chodniku na ulicy mającej pół kilometra i jeden dom, relatywnie niewielka grupa...
  Każdy należy do relatywnie niewielkiej grupy. Każdy chciałby korzystać z czegoś - w większości- zbudowanego za wspólne pieniądze. Czy na stadiony wydano za dużo? Jak będziesz w stanie porównać wydatki na różne zakresy działalności miasta na przestrzeni lat, to będzie można podyskutować.
  PS. Ta relatywnie niewielka grupa jest dużo większa niż ci się wydaje, a nadto, czego zapewne nie jesteś w stanie pojąć - oni też płacą podatki.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @VanDoreen
  www.lodzkie.pl/files/141/uchwała_SWŁ_2021_I_edycja_DOTACJE.pdf

  BRAWO!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0