We wtorek (29 pa寮ziernika) 這dzianie zbieraj si na cmentarzu przy ul. Zak豉dowej, aby zapali znicze na grobach bezdomnych i samotnych os鏏.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Łodzi? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

- Sześć lat temu, kiedy poszedłem na ten cmentarz we Wszystkich Świętych poszukać grobu swojego znajomego. Poszedłem wieczorem. Po stronie, gdzie spoczywają ludzie bezdomni, samotni, którzy zostali pochowani przez MOPS, były totalne ciemności - mówi Przemysław Ledzian.

Postanowił zareagować. Rok później zorganizował akcję "Światełko pamięci". Zachęcił swoich znajomych, by na pustych grobach zapalili znicze. - Na początku była nas garstka, ale od trzech lat przychodzi coraz więcej osób - mówi Ledzian.

W ubiegłym roku włączył się w nią również abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. We wtorek (29 października) odbędzie się szósty raz z rzędu o godz. 10. Zbiórka jest przy kaplicy cmentarnej. Ledzian spodziewa się sporej frekwencji.

- Będą z nami łódzkie szkoły, przedstawiciele różnych organizacji społecznych, schroniska dla osób bezdomnych z Nowych Sadów. Spodziewamy się ok. 150-200 osób. Może będzie jeszcze więcej - mówi pomysłodawca akcji.

Przemysław Ledzian zachęca wszystkich łodzian do włączenia się do akcji. Najlepiej przynosić znicze, ewentualnie drobne kwiaty. - Jeśli ktoś nie może przyjść akurat we wtorek, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby przynieść je innego dnia. Chociażby we Wszystkich Świętych - zachęca łodzianin.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej
    Komentarze
    Zaloguj si
    Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem