Stowarzyszenie "Tylko #KsiężyMłyn". "Przywracamy Łodzi Księży Młyn" - tak brzmi ich motto.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Łodzi? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Nasi czytelnicy w głosowaniu zdecydują, do którego z animatorów powędruje Wiosło Kultury. A wybór nie będzie łatwy. Głos można oddać tutaj.

Księży Młyn – miejsce tętniące historią przemysłowej Łodzi, które właśnie jest rewitalizowane. Urokliwe zaułki między dawnymi famułami odkrywają dziś nie tylko turyści, ale też – na nowo – mieszkańcy Łodzi. Duża w tym zasługa osób związanych ze Stowarzyszeniem "Tylko #KsiężyMłyn".

– Do Łodzi wróciłem po 25 latach mieszkania za granicą. Szukałem miejsca na lokal i tak odkryłem konsumy Scheiblera. Wszedłem do środka i już wiedziałem, że niewiele trzeba będzie zmienić –

opowiada Robert Górecki, prezes Stowarzyszenia "Tylko #KsiężyMłyn".

Podkreślając, że na Księżym Młynie najważniejsi są ludzie. – Kolejne pokolenia mieszkają tutaj praktycznie od zakończenia II wojny światowej – mówi Górecki.

"Przywracamy Łodzi Księży Młyn" - tak brzmi ich motto.

Stowarzyszenie organizuje sąsiedzkie śniadania na Księżym Młynie czy targi promujące lokalne rzemiosło. W grudniu 2019 r. odbyła się wystawa, na którą mieszkańcy dali rodzinne zdjęcia sprzed lat. Po powiększeniu zostały umieszczone w oknach okolicznych budynków.

Takie działania sprawiają, że Księży Młyn jest coraz chętniej odwiedzany. Nie tylko w weekendy.

Wiosła Kultury - nagroda "Gazety Wyborczej" i Monopolis - zostanie wręczona w czasie gali odbywającej się 13 marca w zrewitalizowanej przestrzeni Monopolis.

Partnerami wydarzenia są Clariant (partner strategiczny), Rossmann, Uniwersytet Łódzki i Veolia.

Wiosła Kultury 2019
Wiosła Kultury 2019  Andrzej Pągowski

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem