Chcesz dostawać mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Łodzi? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.
Nasi czytelnicy w głosowaniu zdecydują, do którego z animatorów powędruje Wiosło Kultury. A wybór nie będzie łatwy. Głos można oddać tutaj.
Księży Młyn – miejsce tętniące historią przemysłowej Łodzi, które właśnie jest rewitalizowane. Urokliwe zaułki między dawnymi famułami odkrywają dziś nie tylko turyści, ale też – na nowo – mieszkańcy Łodzi. Duża w tym zasługa osób związanych ze Stowarzyszeniem "Tylko #KsiężyMłyn".
– Do Łodzi wróciłem po 25 latach mieszkania za granicą. Szukałem miejsca na lokal i tak odkryłem konsumy Scheiblera. Wszedłem do środka i już wiedziałem, że niewiele trzeba będzie zmienić –
opowiada Robert Górecki, prezes Stowarzyszenia "Tylko #KsiężyMłyn".
Podkreślając, że na Księżym Młynie najważniejsi są ludzie. – Kolejne pokolenia mieszkają tutaj praktycznie od zakończenia II wojny światowej – mówi Górecki.
"Przywracamy Łodzi Księży Młyn" - tak brzmi ich motto.
Stowarzyszenie organizuje sąsiedzkie śniadania na Księżym Młynie czy targi promujące lokalne rzemiosło. W grudniu 2019 r. odbyła się wystawa, na którą mieszkańcy dali rodzinne zdjęcia sprzed lat. Po powiększeniu zostały umieszczone w oknach okolicznych budynków.
Takie działania sprawiają, że Księży Młyn jest coraz chętniej odwiedzany. Nie tylko w weekendy.
Wiosła Kultury - nagroda "Gazety Wyborczej" i Monopolis - zostanie wręczona w czasie gali odbywającej się 13 marca w zrewitalizowanej przestrzeni Monopolis.
Partnerami wydarzenia są Clariant (partner strategiczny), Rossmann, Uniwersytet Łódzki i Veolia.
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze