Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Łodzi? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ

W tym roku mija 30 lat od pierwszych w historii III RP wyborów do rad gmin. Z okazji tej niezwykle ważnej rocznicy zapraszamy Was do udziału w plebiscycie Supermiasta.

Gdy spojrzymy na szare zdjęcia naszych miast z 1990 r., zobaczymy, jak gigantyczną drogę w tym czasie pokonaliśmy. Utworzenie samorządów, wzmocnionych następnie reformą z 1999 r., to jeden z największych sukcesów odnowionej Polski.

Od tego czasu Łódź przebyła ogromną drogę; zmieniła się nie do poznania.

Supermiasta. Lista łódzkich sukcesów. Głosujcie!

Co nam się w Łodzi najbardziej w ciągu tych 30 lat udało? Co jest naszym największym sukcesem? Z czego jesteśmy najbardziej dumni? O to niedawno zapytaliśmy na naszych łamach.

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Spośród nich redakcyjne jury wybrało dziewięć propozycji – i teraz zaczynamy głosowanie. Wskażcie, która z nich jest największym sukcesem ostatniego 30-lecia w Łodzi.

Głosowanie potrwa do końca kwietnia, wyniki ogłosimy 8 maja. 16 czerwca planujemy uroczystą galę Supermiast w redakcji „Gazety Wyborczej” w Warszawie. Trzy miasta otrzymają Grand Prix przyznane przez jury ekspertów z redakcji lokalnych.

Regulamin plebiscytu znajdziecie pod tym linkiem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.