- To jest przepustka, aby wrócić do normalności - mówił prof. Maciej Banach, szef ICZMP, tuż po tym, gdy zaszczepił się na koronawirusa. W piątek, 15 stycznia rozpoczynają się powszechne zapisy na szczepienia na COVID-19 dla seniorów. Pierwszeństwo mają osoby po 80. roku życia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Szczepię się, żeby dać dobry przykład i pokazać swoją wiarygodność – mówił prof. Banach, który szczepionkę na koronawirusa przyjął jako pierwszy w swojej placówce . – Od wielu miesięcy publicznie wypowiadam się na temat koronawirusa, walki z pandemią, a od jakiegoś czasu także na temat szczepień na koronawirusa. W tej sytuacji jest oczywiste, że powinienem dawać przykład i pracownikom i pacjentom. Inaczej byłbym niewiarygodnym. Szczepmy się i wróćmy do normalności.

Szczepionka na koronawirusa to przełom

Prof. Banach jest pewien, że warto mówić jak najwięcej, aby przekonać nieprzekonanych. – Nie wiem, czy państwo zdaj sobie sprawę, że w przestrzeni publicznej, na przykład w internecie, jest kilkadziesiąt razy więcej przekazów negatywnych i sensacyjnych, antyszczepionkowych, niż tych, które mówią o dobroczynnym działaniu szczepień. Dlatego tak ważne jest, aby mówić o szczepionce rzeczowo i merytorycznie. I aby dawać przykład. 

Dlatego prof. Banach namawia lekarzy, celebrytów i polityków, aby sami poddawali się szczepieniu i jak najwięcej mówili o tym publicznie.

– Szczególnie dotyczy to medyków, tych, którzy sami na co dzień walczą z koronawirusem – mówi. – Nie ma lepszego przekazu edukacyjnego niż pokazanie wyników. Tego, że nie ma negatywnych skutków. Możemy u ozdrowieńców zbadać przeciwciała i sprawdzić, jak bardzo zabezpiecza nas to przed zakażeniem. Bo w dużym skrócie chodzi o to, abyśmy mieli takie miano przeciwciał, by przy kontakcie z koronawirusem nie zachorować. To istota szczepień. Pamiętam, że jako dziecko widziałem na osiedlu dzieci ze śladami po polio. Czy ktoś teraz mamy takie sytuacje? A to dzięki szczepieniom. I mam nadzieję, że podobnie będzie z koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE: Na nic hejt i życzenia śmierci. Rodzice wcześniaków w ICZMP dostają szczepionkę na koronawirusa

Zdaniem prof. Banacha edukowanie na temat szczepień to sposób, aby wyszczepić społeczeństwo na takim poziomie, żeby walka z koronawirusem była wygrana. – Jestem lekarzem, ale także naukowcem – i jestem przekonany, że szczepionka na koronawirusa to krok cywilizacyjny i pewien przełom – podkreśla. – Sama formuła tej szczepionki, czyli materiał genetyczny wirusa, który ma wzbudzić naszą odporność, skutecznie pozwoli walczyć z pandemią. I prawdopodobnie w przyszłych. Bo, nie bądźmy naiwni, to nie jest ostatnia pandemia, z jaką się mierzymy.

Kalendarz szczepień na COVID-19

Według Narodowego Programu Szczepień 15 stycznia rozpoczynają się powszechne zapisy na szczepienia na COVID-19 w grupie pierwszej – czyli dla seniorów. Pierwszeństwo mają osoby po 80. roku życia, a tydzień później będą się mogli zapisywać młodsi, powyżej 70. roku życia. Od 18 stycznia będą szczepieni podopieczni domów pomocy społecznej. A szczepienia dla seniorów zaczną się 25 stycznia.

Pacjenci mogą się zapisać na szczepienie na jeden z czterech sposobów: przez specjalną infolinię 989, przez swoje Internetowe Konto Pacjenta dostępne na stronach rządowych, u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Zainteresowanie szczepionkami na COVID-19? Ogromne

– Zainteresowanie szczepieniami na koronawirusa jest ogromne – mówi Kinga Jaszczuk z sieci przychodni Salve. – Mamy w Łodzi pięć przychodni, w których będziemy prowadzić szczepienia. Telefony we wszystkich przychodniach urywają się przez cały dzień. Dzwonią, owszem, seniorzy, którzy chcą dokładnie wiedzieć, jak wyglądają zapisy. Odpowiadamy, co wiemy. Ale i nam brakuje pewnych informacji. Na kilka dni przed rozpoczęciem rejestracji my sami wciąż nie wiedzieliśmy, czy potrzebne będzie skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu, czy może skierowania będą wygenerowane automatycznie i wystarczy, że przy rejestracji wystarczy podać PESEL.

Kinga Jaszczuk z uwagą obserwuje stosunek łodzian do szczepionek na koronawirusa.

– Umieszczam w mediach społecznościowych na naszym profilu informacje i zachęty do szczepień. Sporo pod nimi złośliwości, aktywni są antyszczepionkowcy i antycovidianie. Za to ci, którzy dzwonią do nas do przychodni, to bezwzględni entuzjaści szczepień, którzy są świadomi, jak groźną chorobę może wywołać koronawirus, i wiedzą, że mają szansę na skuteczną ochronę. Dzwonią wnukowie i dzieci seniorów. A chociaż wiadomo, że w pierwszej kolejności przygotowujemy się do szczepienia najstarszych, dzwonią też młodsi, żeby spytać, czy przypadkiem nie mogliby już teraz dostać szczepionki. Mamy też dużo telefonów ze szkół i przedszkoli, bo nauczyciele i przedszkolanki bardzo chcą się szczepić. Jedyne, co na razie możemy radzić, to czekanie na swoją kolej.

Akcję promocyjną szczepień prowadzi łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

– Chcemy pokazać łodzianom, że szczepionka na COVID-19 to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu możemy powstrzymać epidemię – mówi Magdalena Góralczyk z łódzkiego NFZ. – Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni, bo każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Warto się zaszczepić, bo to może uchronić przed zakażeniem koronawirusem, ciężką chorobą, powikłaniami.

Ale nasze zaszczepienie się to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.

Szczepienie na COVID-19. Kilka bardzo ważnych minut

O tym, że warto się zaszczepić, Magdalena Góralczyk może mówić długo i przyznaje, że dla coraz większej grupy łodzian te argumenty wydają się oczywiste. – Warto jednak przypominać tym, którzy jeszcze nie są przekonani – uważa. – Przecież szczepienia są dobrowolne, więc to od świadomości pacjentów zależy, jak będzie wyglądać sytuacja epidemiczna. Szczepienie, które trwa zaledwie kilka minut, może wpłynąć na zwalczenie pandemii. Każdy zaszczepiony to potencjalnie od kilku do kilkunastu osób uchronionych przed zarażeniem. Już połowa zaszczepionej populacji istotnie wpłynie na zmniejszenie ryzyka szerzenia się w niej koronawirusa. Jest jeszcze jedna, bardzo ważna sprawa – szczepionka to dla nas szansa na powrót do normalności, do swobodnego dostępu do basenów, siłowni, kin i teatrów, za którymi tęsknimy, do spotkań z rodziną i przyjaciółmi, ale również rozwojem gospodarki oraz pełnym powrotem dzieci do szkół.

W NFZ są przekonani, że im większa wiedza pacjentów na temat szczepień, tym większa szansa, że uda się zachęcić kolejnych niepewnych. Dlatego korzystający ze strony internetowej łódzkiego NFZ mogą w łatwy sposób zostać przekierowani do rządowego informatora o szczepionkach. Tam można znaleźć informacje o tym, kto i kiedy oraz gdzie może się zaszczepić, a także – dlaczego warto. Są też informacje o samej szczepionce na koronawirusa i o tym, jak powstała.

Punkty szczepień na COVID-19. Także mobilne

Także w łódzkim magistracie podkreślają, już od dłuższego czasu, jak ważnym tematem są szczepienia. – Jako miasto zadeklarowaliśmy i zgłosiliśmy do NFZ 18 punktów szczepień w naszych miejskich przychodniach zdrowia – mówi Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju UMŁ, odpowiedzialny w magistracie za całokształt działań związanych z walką z koronawirusem. – Placówki przygotowały specjalne pomieszczenia i poczekalnie przeznaczone dla pacjentów, którzy zgłoszą się na szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Urzędnicy chwalą się, że pomyśleli także o tych, którzy zaszczepić się chcą, ale dotarcie do punktu szczepień to dla nich, z różnych powodów, poważna bariera. – Zgłosiliśmy gotowość siedmiu mobilnych zespołów, które będą mogły dojechać do osoby, która ze względu na stan zdrowia nie będzie mogła dotrzeć do punktu stacjonarnego – mówi dyrektor Kolczyński. – Przygotowaliśmy też punkt szczepień dla osób, które nie są ubezpieczone, na przykład dla osób bezdomnych.

W urzędzie przygotowują się też do szczepień dla podopiecznych domów pomocy społecznej. Wydano już dyspozycje, aby wszystkie DPS-y przygotowały listy chętnych do szczepienia.

Gdzie się zaszczepić na COVID-19. Lista punktów szczepień w Łodzi

NZOZ Poradnia Lekarzy Rodzinnych SANUS; Łódź 91-849, ul. Kolińskiego 31, tel. 426564917

Przychodnia MEDARMED-NOWOSOLNA; Łódź 92-705, ul. Hiacyntowa 4, tel. 426484273

NZOZ KALMIA; Łódź 91-825, ul. Organizacji "Wolność i Niezawisłość" 8, tel. 600879070

SALVE; Łódź 90-420, ul. Struga 3, tel. 422070066

SALVE; Łódź 92-551, ul. Wujaka 5, tel. 422070066

SALVE; Łódź 93-172, ul. Rzgowska 50A, tel. 422070066

SALVE; Łódź 91-839, ul. Łagiewnicka 53, tel. 422070066

SALVE; Łódź 90-224, ul. Pomorska 75, tel. 422070066

MED-GASTR Przychodnia Specjalistyczna; Łódź 91-034, ul. Mokra 4, tel. 422582223

IP Clinic; Łódź 90-752, ul. Żeligowskiego 3/5, tel. 513046125

Centrum Medyczne Remedium; Łódź 93-177, ul. Dąbrowskiego 15B, tel. 422309128

Centrum Medyczne Remedium; Łódź 90-348, ul. Tylna 5, tel. 422309128

USAMED Medycyna Rodzinna; Łódź 92-414, ul. Anny Jagiellonki 4, tel. 422080218

Przychodnia Dimedic; Łódź 91-341, ul. Zbąszyńska 3, tel. 422007040

ALMED; Łódź 93-124, ul. Kilińskiego 228, tel. 888777900

Składowa Zdrowia; Łódź 90-127, ul. Składowa 16/18, tel. 888123777

Poradnia Lekarza POZ Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi; Łódź 93-173, ul. Lecznicza 6, tel. 422565100

NZOZ MULTIMED; Łódź 90-741, al. 1 Maja 42/44, tel. 426349410

NZOZ PROMED sp.j.; Łódź 93-329, ul. Ogniskowa 18, tel. 426459155

Przychodnia dla Dzieci i Dorosłych Tolek; Łódź 91-310, ul. Wrocławska 20, tel. 604605784

Poradnia Lekarzy Rodzinnych MEJAmed; Łódź 93-189, ul. Przybyszewskiego 32/34, tel. 426830877

Łódzki Regionalny Park Naukowo-Technologiczny; Łódź 93-465, ul. Dubois 114/116, tel. 422807676

Centrum Medyczne Niemcewicza; Łódź 93-018, ul. Niemcewicza 17, tel. 426822396

NZOZ Poradnia Pojezierska; Łódź 91-324, ul. Sierakowskiego 67a, tel. 426116022

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Gabinety Lekarskie Spółka Partnerska Lekarzy Dynowscy, Pietruszka, Olszewicz; Łódź 91-427, ul. Kamińskiego 7/9, tel. 697409407

Specjalistyczne Gabinety Lekarskie ALL-MED Marcin Ogórek; Łódź 94-050, al. Wyszyńskiego 29, tel. 422758382

NZOZ Twój Lekarz Rodzinny; Łódź 93-324, ul. Socjalna 14, tel. 426468043

NZOZ Poradnia NOVA Sierakowskiego; Łódź 92-041, ul. Sierakowskiego 8/10, tel. 426536173

NZOZ Andrzejów; Łódź 92-617, ul. Szaniawskiego 3, tel. 426488127

ADAMED; Łódź 93-530, ul. Paderewskiego 11, tel. 607444048

MAK-MED s. c; Łódź 92-332, al. Piłsudskiego 155, tel. 426741248

NZOZ PULSMED; Łódź 90-248, ul. P.O.W. 26, tel. 602281322

NZOZ DOKTOR; Łódź 90-451, ul. Piotrkowska 199/201, tel. 426372666

NZOZ MIKOMED; Łódź 94-238, ul. Pługowa 51/53, tel. 426111155

Poradnia Lekarzy Rodzinnych; Łódź 91-402, ul. Pomorska 96, tel. 426781695

Przychodnia "Skłodowskiej-Curie"; Łódź 90-570, ul. Skłodowskiej-Curie 15/17, tel. 422084110

Przychodnia "Kasprzaka"; Łódź 91-078, ul. Kasprzaka 27, tel. 422084310

Przychodnia "Garnizonowa"; Łódź 94-224, ul. Garnizonowa 38, tel. 422084410

MCM POLESIE Filia "Srebrzyńska"; Łódź 94-209, ul. Srebrzyńska 75, tel. 422084460

Przychodnia "Wileńska"; Łódź 94-259, ul. Wileńska 25, tel. 422084510

Przychodnia "Olimpijska"; Łódź 94-043, ul. Olimpijska 7A, tel. 422084610

Przychodnia "Kusocińskiego"; Łódź 94-054, ul. Kusocińskiego 140a, tel. 422084710

Przychodnia "Maratońska"; Łódź 94-007, ul. Maratońska 71, tel. 422084910

NZOZ Centrum Medyczne Szpital św. Rodziny; Łódź 90-302, ul. Wigury 19, tel. 422549600

Poradnia Zdrowie Bałuty; Łódź 91-042, ul. Limanowskiego 104, tel. 697303697

Instytut Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego Nofera; Łódź 91-348, ul. św. Teresy od Dzieciątka Jezus 8, tel. 426314776

Caritas Archidiecezji Łódzkiej; Łódź 93-281, al. Śmigłego-Rydza 24/26, tel. 573216699

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy- Centrum Profilaktyczno-Lecznicze; Łódź 91-205, ul. Aleksandrowska 61/63, tel. 422727801

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy - Centrum Profilaktyczno-Lecznicze; Łódź 90-507, ul. Gdańska 117a, tel. 426365355

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy- Centrum Profilaktyczno-Lecznicze; Łódź 90-349, ul. Tymienieckiego 18, tel. 422797279

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy- Centrum Profilaktyczno-Lecznicze; Łódź 92-318, al. Piłsudskiego 133B, tel. 422797325

Miejskie Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej im. Bł. Rafała Chylińskiego, Łódź 92-320, ul. Niciarniana 41, tel. 426761661

Centrum Medyczne OLMED; Łódź 92-439, ul. Jagienki 32, tel. 501867362

Poradnia Lekarzy Rodzinnych; Łódź 94-047, al. Wyszyńskiego 72, tel. 426881192 oraz 506333219

Medical Magnus; Łódź 90-552, ul. Kopernika 38, tel. 422531906

NZOZ Profilaktyka i Zdrowie; Łódź 90-553, ul. Kopernika 67/69, tel. 42 633 02 22

NZOZ Centrum Medicus; Łódź 90-004, ul. Piotrkowska 100, tel. 795939390

NZOZ Centrum Medicus; Łódź 90-403, ul. Powstańców Wielkopolskich 2, tel. 796542146

NZOZ COLMED s.c; Łódź 93-563, ul. Braterska, tel. 694340044

NZOZ ORTMED; Łódź 91-498, ul. Wodnika 7, tel. 426582939

NZOZ LEDAN; Łódź 91-420, ul. Północna 1/3, tel. 426311596

Park MEDICA; Łódź 93-504, ul. Czackiego 15, tel. 500874487

NZOZ SANMED; Łódź 93-208, ul. Tatrzańska 112, tel. 604203417

LE-MED; Łódź 94-035, ul. Bratysławska 8A, tel. 504509700

NZOZ MAG-MED; Łódź 90-427, al. Kościuszki 48, tel. 426370699

LEPSZY WZROK; Łódź 91-409, ul. Pomorska 66/68, tel. 881474750

NZOZ Przychodnie Studenckie; Łódź 91-402, ul. Lubeckiego 8, tel. 426423080

NZOZ COR-MED; Łódź 92-305, ul. Służbowa 10, tel. 422056646

NZOZ Poradnia Medycyny Rodzinnej Małgorzata Środa; Łódź 94-054, ul. Kusocińskiego 140a, tel. 426865002

embed

Miejskie Centrum Medyczne "WIDZEW"; Łódź 92-332, al. Piłsudskiego 157, tel. 501405346

Miejskie Centrum Medyczne "WIDZEW"; Łódź 92-524, ul. Sacharowa 21a, tel. 727724937

NZOZ Medycyna Rodzinna s.c. I.Papierz, B.Szadkowska-Opasiak; Łódź 93-155, tel. 426427181

NZOZ "MEDAN" Poradnia Lekarzy Rodzinnych; Łódź 92-306, ul. Jurczyńskiego 30a, tel. 512979118

NZOZ LIDERMED s.c.; Łódź 91-473, ul. Julianowska 7a, tel. 426171014

Szpital Zakonu Bonifratów św. Jana Bożego; Łódź 93-357, ul. Kosynierów Gdyńskich 61, tel. 426855141

Centrum Medyczne Profamilia Zakład Lecznictwa Specjalistycznego i Rehabilitacji; Łódź 91-463, ul. Stefana 2, tel. 422881120

NZOZ Poradnia Lekarzy Rodzinnych Vitaplus; Łódź 90-927, ul. Patrice Lumumby 3, tel. 426781808

Miejskie Centrum Medyczne "BAŁUTY"; Łódź 91-024, ul. Wielkopolska 55, tel. 426516922

Miejskie Centrum Medyczne "BAŁUTY"; Łódź 91-850, ul. Marynarska 39, tel. 426573563

MEDEOR; Łódź 91-308, ul. Ciesielska 8, tel. 422334899

Zakład Medycyny Rodzinnej; Łódź 93-338, ul. Rzgowska 281/289, tel. 422711254

Mobilny Lekarz; Łódź 91-469, ul. Kochanowskiego 14a, tel. 692733446

Salve Medica; Łódź 91-211, ul. Szparagowa 10, tel. 422546400

Przychodnia Lekarska ANIMED; Łódź 91-009, ul. Okrzei 40, tel. 426116919

NZOZ Poradnia Medycyny Rodzinnej; Łódź 93-466, ul. Prądzyńskiego 91, tel. 426800188

NZOZ DARMED; Łódź 93-323, ul. Skupiona 1, tel. 426453680

Fundacja Politechniki Łódzkiej, Łódź 93-005, ul. Wólczańska 215, tel. 691502189

MEDICOR Przychodnia Lekarska; Łódź 93-457, ul. Pabianicka 252, tel. 426826005

Centrum Stomatologiczne Pomorska; Łódź 90-203, ul. Pomorska 41, tel. 535727227

Poradnia stomatologiczna Ogniskowa; Łódź 93-329, ul. Ogniskowa 16/8, tel. 535727227

NZOZ ALMED; Łódź 92-318, al. Piłsudskiego 135, tel. 602605222

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dra Wł. Biegańskiego; Łódź 91-347, ul. Kniaziewicza 1/5, tel. 422516249

wizjaMED; Łódź 91-341, ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 92/3, tel. 422080100

NZOZ ESKULAP; Łódź 94-054, ul. Kusocińskiego 61, tel. 422521090

Przychodnia Lekarska ESKULAP; Łódź 92-513, ul. Gogola 12, tel. 426730547 oraz 426730547

Centrum Medyczne MEDYCEUSZ; Łódź 91-052, ul. Limanowskiego 47, tel. 426136947

NZOZ Lekarz Rodzinny Ewa Karasiewicz; Łódź 92-334, ul. Milionowa 68, tel. 426722535

NZOZ Lekarz Rodzinny Magdalena Skrzypińska; Łódź 92-334, ul. Milionowa 68, tel. 426722535

NZOZ Maciej Miluśki; Łódź 94-054, ul. Kusocińskiego 140a, tel. 505615918

NZOZ Poradnia Medycyny Rodzinnej Grażyna Krupińska; Łódź 94-004, ul. Kusocińskiego 140a, tel. 501264349

Poradnia Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej; Łódź 93-252, ul. Felińskiego 7, tel. 426892080

NZOZ ELMED-MED; Łódź 93-545, ul. Zaolziańska 49, tel. 426811024

NZOZ Arka; Łódź 90-024, ul. Wodna 23, tel. 426744502

POLMED LIMITED; Łódź 90-364, ul. Tylna 4C/47, tel. 690025100

USAMED Medycyna Rodzinna; Łódź 92-402, ul. Zakładowa 86, tel. 422072717

NZOZ BEJA-MED; Łódź 93-219, ul. Brzechwy 5, tel. 422528222

Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej; Łódź 90-302, ul. Sienkiewicza 137/141, tel. 426815141

Miejskie Centrum Medyczne "WIDZEW"; Łódź 92-504, ul. Elsnera 19, tel. 502326094

NEUCA MED sp. z o.o.; Łódź 91-815, ul. Franciszkańska 53, tel. 426550591

Poradnia Lekarzy Rodzinnych Zdrowie s.c.; Łódź 91-839, ul. Łagiewnicka 37a, tel. 426542878

Centrum Medyczne im. dra Ludwika Rydygiera; Łódź 90-430, ul. Piotrkowska 113, tel. 426336633

Centrum Medyczne im. dra Ludwika Rydygiera; Łódź 90-408, ul. Próchnika 11, tel. 426336633

Centrum Medyczne im. dra Ludwika Rydygiera; Łódź 90-204, ul. Pomorska 59, tel. 426336633

NZOZ " VALIDUS" s.c.; Łódź 91-411, ul. Wojska Polskiego 144, tel. 426172416

HELP-MED Sp. z o.o.; Łódź 91-362, ul. Zgierska 240, tel. 426593000

Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej "FEL-MED"; Łódź 92-318, al. Piłsudskiego 133-d, tel. 422566447

APPLETREECLINICS NETWORK; Łódź 90-349, ul. Tymienieckiego 20, tel. 504141116

Centrum Medyczne Medycyna Grabieniec; Łódź 91-140, ul. Grabieniec 13, tel. 422371627

Zakład Opieki Zdrowotnej MEDICAL; Łódź 93-631, ul. Kolumny 271a, tel. 501785880

Gabinety diagnostyczno-zabiegowe; Łódź 90-111, ul. Moniuszki 4a, tel. 665990358

NEOMEDICAL; Łódź 91-358, ul. Niezapominajki 15, tel. 504220009

Medyczne Laboratorium Diagnostyka; Łódź 94-104, ul. Obywatelska 139, tel. 122950100

LUX MED Dowborczyków; Łódź 90-019, ul. Dowborczyków 30/34, tel. 426747056

LUX MED Milionowa; Łódź 93-034, ul. Milionowa 2G, tel. 422549494

Medycyna Rodzinna Milionowa; Łódź 93-105, ul. Milionowa 21, tel. 426843103

CENTRUM MEDYCZNE ENEL-MED; Łódź 91-002, ul. Drewnowska 58, tel. 224340909

MEDICOVER Piłsudskiego; Łódź 90-368, al. Piłsudskiego 3, tel. 500900530

MEDICOVER Pomorska; Łódź 91-402, ul. Pomorska 106, tel. 500900530

MEDICOVER Rydza; Łódź 93-281, al. Śmigłego-Rydza 20, tel. 500900530

NOVAMED Zdrowie; Łódź 90-031, ul. Nowa 16/18, tel. 665592020

MEDARMED-NOWOSOLNA; Łódź 92-705, ul. Hiacyntowa 4, tel. 426484273

Dane za stroną: www.gov.pl/web/szczepimysie/lodzkie, na której jest również lista punktów szczepień na koronawirusa w całym województwie łódzkim. Szczegóły  TUTAJ .

Szczepionka na COVID-19. Sprawdź, gdzie się zaszczepić w Polsce

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem