Z okazji 30. edycji WOŚP znów oddajemy Wam jedną z okładek "Tygodnika Łódź", lokalnego dodatku "Gazety Wyborczej". Czekamy na bohaterki i bohaterów. Licytacja potrwa do 30 stycznia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wylicytuj okładkę "Tygodnika Łódź" dla WOŚP. Link do łódzkiej licytacji jest TUTAJ.

Dwaj biznesmeni w nowoczesnej hali, za nimi maszyny – to zdjęcie zamieściliśmy na pierwszej stronie Tygodnika Łódź w lutym ub. roku. Są na nim Sylwester Korotyński i Krzysztof Matczak, szefowie Zemat Technology Group z Łodzi. Firmę założył 64 lata temu ojciec Krzysztofa Matczaka. Na początku montowała maszyny do produkcji okładek na szkolne zeszyty. Pewnie w tornistrach mieli je wszyscy, którzy – jak ja – chodzili do szkoły w PRL-u.

Dziś urządzenia Zematu – znajdujące zastosowanie w branżach medycznej, lotniczej, militarnej, energetycznej – można znaleźć w 70 krajach na całym świecie, najdalej w Nowej Zelandii.

Nie ma dla nich zadania nie do wykonania. Przykład? Pewna firma wysyłkowa ma coraz więcej zamówień. Jej szefowie myślą, co by tu zrobić, żeby w transporcie pomieścić jak najwięcej przesyłek. Odpowiedź jest niby prosta: każdy towar należy zapakowć w pudełko dostosowane do jego wielkości, po to, by kurierzy nie przewozili pustego powietrza. I tu pojawia się problem, bo istniejące na rynku maszyny wytwarzają kartony w kilku, może kilkunastu, formatach, ale skąd wziąć taką, która byłaby w stanie wyprodukować każdy format? Podpowiem – z Zematu. Programiści i inżynierowie łódzkiej firmy stworzyli takie urządzenie. Kładzie się na nim przedmiot (ten do wysyłki), maszyna go skanuje, dokonuje niezbędnych obliczeń, a na końcu wyrzuca z siebie pudełko uszyte na miarę.

WOŚP. Kto zostanie bohaterem kolejnej okładki "Gazety Wyborczej" w Łodzi?

Ta okładka została wylicytowana na aukcji 'Gazety Wyborczej' na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Ta okładka została wylicytowana na aukcji 'Gazety Wyborczej' na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  Okładka

Widziałam to na własne oczy, kiedy odwiedziłam Zemat, by wręczyć szefom firmy oprawioną w ramki pierwszą stronę Tygodnika Łódź – tę z ich zdjęciem. Okładkę wylicytowali na aukcji, którą zorganizowaliśmy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zasada była prosta: ci, którzy zapłacą najwięcej, znajdą się na pierwszej stronie naszego magazynu. Licytacja była emocjonująca, trwała do ostatnich sekund, brało w niej udział 19 uczestniczek i uczestników. Wygrał Zemat, przelewając na konto Orkiestry 6900 zł. – Kiedy ma się taką możliwość, trzeba pomagać, dać coś od siebie innym – mówili zwycięzcy.

To hasło przyświeca nam i w tym roku. Z okazji 30. edycji WOŚP znów oddajemy Wam jedną z okładek Tygodnika Łódź, lokalnego dodatku „Gazety Wyborczej". Zamieścimy na niej Wasze zdjęcie i opowieść – o Waszej firmie czy instytucji, o Waszych pasjach, radościach, o bliskich Wam ludziach czy ulubionych miejscach w Łodzi i regionie.

Aukcja trwa od 17 do 30 stycznia. A ja już z radością (i ciekawością) czekam na naszych kolejnych bohaterów i bohaterki.

***

ZASADY PUBLIKACJI

1. Materiał zostanie stworzony we współpracy z lokalną redakcją „Gazety Wyborczej" – właściwą dla danego magazynu; tekst i fotografie itp. składające się na materiał podlegają akceptacji redakcji i zwycięzcy aukcji.

2. W materiale nie mogą się pojawić przekazy noszące znamiona niezgodnej z prawem reklamy.

3. Materiał nie może być niezgodny z linią programową redakcji „Gazety Wyborczej".

4. W materiale nie mogą się pojawiać przekazy mogące naruszyć prawo, dobre obyczaje lub prawa lub dobra osobiste osób/podmiotów trzecich.

5. Materiał musi spełniać standardy obiektywizmu.

6. Planowany termin publikacji – luty 2022 r.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Kwoty które WOŚP zbiera latami, lekką ręką, "dzięki" panu Zerro w połączeniu z nieudolnością dyplomacji w sprawie Turowa - są marnowane tak, jakby nasze, społeczne pieniądze wrzucać do bezdennej latryny. To kary za dziwotwór zwany "izbą dyscyplinarną". Ale przyjdzie czas i na rozliczenia. Przyjdzie - bo nic nie jest wieczne - tzw. zjednoczona "mejzozerroprawica" też się niebawem skończy. Czego wszystkim rodakom życzę, a tzw. potocznie "suwerenowi" - przejrzenia na oczy...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0