Co jest grane 24

6209 imprez dziś
Do poczytania
 • Songwriter Łódź Festiwal. Zalef zagra przed zegarem

  Songwriter Łódź Festiwal. Zalef zagra przed zegarem

  KONCERTY

  Krzysztof „Zalef” Zalewski będzie kolejną gwiazdą Songwriter Łódź Festiwal. Na skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej i 6 Sierpnia zagra m.in. piosenki z następcy „Zeliga”.

Nie przegap!
 • Urszula w Empiku

  Urszula w Empiku

  spotkania i wykłady

  Urszula, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny muzycznej, świętuje dwudziestolecie premiery swojego albumu „Biała droga” (Sony Music). Album, który ukazał się w marcu 1996 roku, jest jednym z najważniejszych albumów nie tylko w dorobku artystki, ale także historii polskiej fonografii. Single pochodzące z tego albumu: „Na sen” i „Niebo dla Ciebie” dotarły do pierwszego miejsca Listy Przebojów radiowej Trójki, a sam album w ciągu roku znalazł się w rękach ponad 300 tysięcy fanów artystki.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • #WSZYSTKOGRA

  #WSZYSTKOGRA

  muzyczny

  #WSZYSTKOGRA to historia o poszukiwaniu szczęścia, miłości i radości życia. Zosia (Eliza Rycembel) próbuje zmienić świat za pomocą sztuki. Jej mama (Kinga Preis) niespodziewanie spotyka na swojej drodze kogoś wyjątkowego. Babcia (Stanisława Celińska) ukrywa tajemnicę z przeszłości. Trzy kobiety spróbują ocalić rodzinny dom. Przeżyją niejedną perypetię, by przekonać się, czego pragną. Czy uda im się to zdobyć?

 • Młody Mesjasz

  Młody Mesjasz

  dramat

  Młody Mesjasz to opowieść o niezwykłych wydarzeniach w życiu siedmioletniego Jezusa, które każą Mu zadać sobie pytanie: kim jestem? Wyjątkowa perspektywa, z jaką nie zmierzyli się do tej pory żadni twórcy, sprawia, że widz ogląda szalenie elektryzujący i inspirujący obraz, a wraz z wyjątkowymi bohaterami opowieści być może po raz pierwszy w życiu stawia sobie pytania: jakim dzieckiem był Jezus? czy chorował, bawił się i śmiał jak każdy inny chłopiec? kiedy i jak odkrył, że jest Synem Boga? jak dojrzewali do tej myśli Józef i Maryja? jak żyła i jak radziła sobie z tą tajemnicą najbardziej wyjątkowa rodzina w dziejach świata? czy mieli wątpliwości? Kto z najbliższych wiedział, kto się domyślał, a kto nie wierzył? Film uświadamia nam, że bez refleksji nad życiem młodego Mesjasza nie da się zrozumieć ewangelicznej prawdy o jednoczesnym bóstwie i człowieczeństwie Jezusa. Znakomicie prowadzi przez ten świat frapujących pytań i odpowiedzi. Jak przystało na wielkie kinowe dzieło, nie pozwala widzowi przejść wobec niego obojętnie

 • Łowca i Królowa Lodu

  Łowca i Królowa Lodu

  fantastyka

  Ocena 2/6

  Zdradą złamane serce uwolni moce, jakich nie znał świat. Ześle zimę, jakiej nie znała ziemia. Zemstę, jakiej nie znał człowiek. Charlize Theron, Chris Hemsworth, Emily Blunt i Jessica Chastain w filmie „Łowca i Królowa Lodu”, sequelu wielkiego przeboju kinowego „Królewna Śnieżka i Łowca”. Na długo zanim Królewna Śnieżka zwyciężyła wszechwładną Ravennę (Theron), Zła Królowa panowała nad światem u boku swej dobrej siostry Freyi (Blunt). Wszystko zmienia się, gdy ginie córka Dobrej Królowej. Aby nie czuć bólu straty, piękna Freya zamienia swe nieskalane złem serce w lód, otacza je lodową fortecą, co uwalnia moce, których nie była świadoma. By nie myśleć o stracie, w odległej krainie na Dalekiej Północy Królowa Lodu tworzy armię łowców. Najpotężniejszą, śmiercionośną armię świata. Ale zasada – w armii i królestwie – jest jedna – nigdy, przenigdy nie kochać. Nikogo i niczego. Kto pokocha, tego życie znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Z każdym dniem potężna armia Freyi rośnie w siłę, nie jest jednak silna na tyle, by zagrozić armii Królewny Śnieżki. Tylko złowieszcze lustro dałoby Królowej Lodu taką moc… Twórcy „Łowcy i Królowej Lodu” zapowiadają, że film przebije efektami i widowiskowością pierwszą część. Ma zresztą ku temu wszelkie predyspozycje – za produkcję obrazu odpowiadają twórcy „Alicji w Krainie Czarów” i „Czarownicy”. Na ekranie zobaczymy spektakularne efekty specjalne, baśniowość na pograniczu świata fantasy i jedne z najpiękniejszych kostiumów, jakie widzieliśmy w kinie. Ale przede wszystkim dowiemy się, czy miłość naprawdę zwycięży wszystko. Dzięki filmowi w reżyserii Cedrica Nicolasa-Troyana poznamy wcześniejsze losy Królowej Ravenny (Charlize Theron) i Łowcy Eryka (Najseksowniejszy Mężczyzna 2014 r. według magazynu „People” – Chris Hemsworth), zanim Królewna Śnieżka zaczęła przewyższać Ravennę urodą. Lepiej poznamy historię Łowcy Eryka, którego, o czym wiemy z „Królewny Śnieżki i Łowcy”, żona została zamordowana przez „nikczemne siły”. Poprzednik „Łowcy i Królowej Lodu” zarobił prawie 4

 • Lody rzemieślnicze. Które lodziarnie odwiedzić w majówkę? [SONDA]

  Chociaż wiosna nie rozpieszcza nas słoneczną pogodą sezon na lody już się rozpoczął. Łódzkie lodziarnie serwujące produkty własnego wyrobu prześcigają się w ofertach. Obok klasycznych lodów śmietankowych i czekoladowych, codziennie podawane są nowe smaki. Gdzieniegdzie można spotkać też lody w wersji wegańskiej na bazie sojowego lub ryżowego mleka. Miłośnicy zimnych deserów mają w czym wybierać! A gdzie waszym zdaniem są najlepsze lody w Łodzi?

 • "Cuda" łódzkiej architektury. Śmieje się cała Polska [PRZEGLĄD]

  Jedną z cech dobrej architektury jest wkomponowanie obiektu w krajobraz. I chociaż ten łódzki pozostawia wiele do życzenia, chociażby za sprawą setek zdewastowanych kamienic, to są twory, szpecące go jeszcze bardziej. Główne grzechy współczesnego budownictwa rodem z Łodzi to: zero szacunku dla zabytkowej XIX-wiecznej zabudowy, dobierane z ułańską fantazją kolory elewacji, fascynacja antykiem albo posuniętym do granic możliwości minimalizmem. Do tego przekonanie, że co za płotem, to moje i wara wszystkim od tego. Niestety, osoby zza płotu mają oczy, a co gorsze - mają poczucie estetyki. I bardzo boli je to, co widzą. Zobaczcie obiekty, z których śmieje się cała Polska.

 • Od Dubaju po Los Angeles. Murale łodzian podbijają świat [ZDJĘCIA]