Co jest grane 24

5762 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Nowa oferta edukacyjna (wrzesień-grudzień) 2016

  Nowa oferta edukacyjna (wrzesień-grudzień) 2016

  warsztaty

  Gry i zabawy: Odszukaj Artefakt Warsztaty historyczno-modelarskieWarsztaty plastyczne (malowanki historyczne)Litzmannstadt. Gra planszowa.Miasto szyfrówPuzzle historyczneI Ty możesz zostać młodym muzealnikiemProces Warsztaty z elementami prelekcji:   Polskie symbole narodoweArtur Grottger. Malarz Powstania Styczniowego.Dzień z Janem MatejkąPolskie święta narodowe We wszystkich naszych placówkach odbywa się także oprowadzanie po wystawach stałych i czasowych z udziałem pracownika muzeum w cenie 30 zł od grupy.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Nerve

  Nerve

  thriller

  Ocena 3/6

  VEE ma już dość życia w cieniu swej kochającej popularność przyjaciółki Sydney. Pewnej nocy postanawia wyrwać się ze swego poukładanego świata i wyrusza do Nowego Jorku, by wziąć udział w Nerve. Gra zaczyna się od prostych zadań: trzeba pocałować przystojnego nieznajomego, a potem wraz z nim ukraść coś z luksusowego domu towarowego. Zabawa się rozkręca. Vee i jej nowy przyjaciel Ian zyskują coraz większą popularność wśród Widzów, którzy prześcigają się w podbijaniu stawki i wymyślaniu coraz bardziej niebezpiecznych zadań. Wkrótce jednak Vee zdaje sobie sprawę, że stała się obiektem manipulacji. Jej internetowe konta zostają zhakowane, karty kredytowe zablokowane, a ona sama staje się więźniem Nerve. To już nie zabawa, a walka o życie na oczach milionów anonimowych Widzów.

 • Sługi boże

  Sługi boże

  kryminał

  Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy przydzielona zostaje także Ana Wittesch (Julia Kijowska), niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia, by prowadzić inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się, że do miasta przybywa wysłannik watykańskiego banku, dr Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk). Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana, komisarz Warski i Ana muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie ufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna...

 • Sekretne życie zwierzaków domowych

  Sekretne życie zwierzaków domowych

  animowany

  Ocena 4/6

  Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą.

 • 110-lecie I LO. Znani absolwenci łódzkiej szkoły [LISTA]

  Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Mikołaja Kopernika obchodzi właśnie jubileusz. W tym roku mija 110 lat, od kiedy pierwsi uczniowie zasiedli w klasach. To najstarsza państwowa szkoła średnia w Łodzi. Po strajkach w 1905 roku władze zaboru rosyjskiego pozwoliły stworzyć polskojęzyczną szkołę prywatną. W ten sposób 5 lipca 1906 roku podpisano akt o utworzeniu placówki. Pięć lat później szkolne mury opuścili pierwsi maturzyści. "Jedynka" ma w swoim dorobku poczet sławnych absolwentów. Sprawdźcie, kto znany skończył Liceum im. Kopernika.

 • Wybrano najlepsze muzea w Polsce. Jaka frekwencja? [TOP10]

  Ranking przygotowało pismo "Wspólnota", które pisze o samorządach. Dziennikarze poprosili właśnie polskie samorządy o wskazanie muzeów, którymi chcą się chwalić. Zapytano o to, ile pieniędzy przeznaczają rocznie na prowadzenie placówek, o liczbę gości i o działania "miękkie", czyli patenty na przyciągnięcie turystów, ofertę i programy zwiedzania oraz dodatkowe wydarzenia organizowane w placówkach. Kluczowe znaczenie miała frekwencja. Otrzymane zgłoszenia przeanalizowano i na podstawie danych GUS z 2015 roku stworzono top 10 najlepszych muzeów samorządowych w Polsce w dwóch kategoriach: placówek organizowanych przez miasta wojewódzkie i przez województwa samorządowe. Zobaczcie najlepsze piątki:

 • Lubnauer, Grabarczyk, Gliński, Niemczyk... Prace magisterskie naszych posłów

  Wiemy, czym dziś zajmują się nasi posłowie. A co ich pasjonowało, gdy byli studentami i wybierali temat prac magisterskich? Kto pisał o "Sklepach cynamonowych", kto o ochronie baz danych, kto o rachunku prawdopodobieństwa, a kto oceniał pod względem prawnym Stan Wojenny?