Co jest grane 24

5414 imprez dziś
Do poczytania
 • Leszek Możdżer: co czyta, co ogląda, czego słucha, co poleca

  Leszek Możdżer: co czyta, co ogląda, czego słucha, co poleca

  MUZYKA

  O „Diagnostyce karmy” Siergieja Łazariewa, filmie „Think Global, Act Rural”, płytach Milesa Davisa oraz o festiwalach Enter Enea i Jazz Nad Odrą opowiada Leszek Możdżer.

Nie przegap!
 • Regionalna Otwarta Scena Artystyczna

  Regionalna Otwarta Scena Artystyczna

  rozrywka

  Regionalna Otwarta Scena Artystyczna ROSA daje możliwość zaprezentowania oraz promocji dorobku artystycznego zespołów amatorskiego ruchu artystycznego działającego na terenie województwa łódzkiego, a także wymiany doświadczeń między wykonawcami i instruktorami. Celem ROSY jest wspieranie jednostek i grup posiadających pasję twórczą, zdolności, potrzebę aktywnego uczestnictwa w kulturze. Pierwszy w Łódzkim Domu Kultury zostanie zaprezentowany taniec współczesny.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Dzielny kogut Maniek

  Dzielny kogut Maniek

  animowany

  Ocena 2/6

  Komedia o kogucie, który nie da się zrobić w jajo! Znakomita animacja, pełna przygód akcja i niezłe jaja w komedii o tym, że dla przyjaciół warto wzbić się do lotu, nawet gdy grozi to twardym lądowaniem. Sympatyczny nieletni kogut Maniek zawsze marzył, by zostać mistrzem. W dowolnej dziedzinie. Niestety los rzucił go ku agroturystyce. Krótko mówiąc Maniek jest małym wiejskim kogutem o wielkich marzeniach i nic nie wskazuje na to, by coś miało się w tej sprawie zmienić. Aż do dnia, gdy podstępny rolnik (dla przyjaciół farmer) doprowadza gospodarstwo na skraj ruiny. Maniek wraz z ekipą przyjaciół z kurnika oraz kopą dzielnych jaj musi stanąć w obronie rodzinnego domu.

 • Dzień Matki

  Dzień Matki

  komedia

  Ocena 3/6

  Każda rodzina obchodzi Dzień Matki na swój sposób. Jedni w podniosłej i uroczystej atmosferze, inni na luzie i ze śmiechem, ale wszyscy przede wszystkim z miłością. Garry Marshall – fachowiec od opowiadania o uczuciach z humorem – przedstawia cztery rodziny, których losy splotą się w tym wyjątkowym dniu. Sandy – mąż zostawił ją dla młodszej, a ona robi co może, by udowodnić sobie, że jest lepszą matką dla swoich dzieci niż nowa, fajna macocha. Miranda – całkowicie poświęciła się karierze i choć została gwiazdą, czegoś jej jednak brakuje. Wkrótce niespodziewany gość wywróci jej życie do góry nogami. Jesse – jej stosunki z matką są dalekie od ideału. Niezapowiedziana wizyta rodziców grozi więc eksplozją. Ale przecież każdą bombę można rozbroić. Bradley – czyli pan mama, uczy się roli samotnego rodzica dwóch córek. Sprawa nie jest prosta, bo to co dla matek jest oczywiste, dla tatusiów często pozostaje czarną magią.

 • X Men: Apocalypse

  X Men: Apocalypse

  science fiction

  Ocena 3/6

  Tytułowy Apocalypse to pierwszy i najpotężniejszy mutant z uniwersum X-Men, którego od zarania cywilizacji czczono niczym boga. Apocalypse przejął moce wielu innych mutantów, co czyni go nieśmiertelnym i niepokonanym. Gdy budzi się do życia po wielu tysiącach lat, postanawia podbić świat i gromadzi wokół siebie grupę potężnych mutantów, wśród których jest rozczarowany i pozbawiony złudzeń Magneto (nominowany do Oscara Michael Fassbender – ”Prometeusz”). Wspólnie postanawiają oczyścić rodzaj ludzki i zaprowadzić nowy porządek na świecie, którym odtąd niepodzielnie władać będzie Apocalypse. Mimo iż los Ziemi wydaje się przesądzony, Raven (nagrodzona Oscarem Jennifer Lawrence – ”Poradnik pozytywnego myślenia”) i Profesor X (James McAvoy) postanawiają wkroczyć do akcji i z pomocą grupy młodych X-Menów powstrzymać wroga i ocalić nasz świat przed totalnym zniszczeniem.

 • Gdzie wybrać się nad wodę w Łodzi i okolicach? [PRZEGLĄD]

  Wiosna w pełni (prawie lato), pogoda dopisuje. Szkoda siedzieć w domu. Ale nie każdy ma czas i pieniądze, by pojechać nad wodę gdzieś dalej w Polskę, albo za granicę. Na szczęście w Łodzi i okolicach jest kilka miejsc, gdzie można odpocząć od zgiełku wielkiego miasta - poleżeć na trawie, rozpalić grilla, popływać kajakiem albo rowerem wodnym, albo nawet popluskać się w wodzie. W grę wchodzą też zabawy w parku linowym, skorzystanie z wyciągu dla narciarzy wodnych i łowienie ryb. W tę sobotę otwierają się przystanie w Arturówku i na Stawach Jana. Zobaczcie, gdzie jeszcze można pojechać nad wodę. Wybraliśmy łódzkie ośrodki i kilka w niedużej odległości.

 • 10 knajp na Piotrkowskiej przyjaznych zwierzętom [RANKING]

  Ładna pogoda sprzyja spacerom z pupilami. Coraz dłuższe dni zachęcają do coraz dłuższego przebywania na świeżym powietrzu. A co, kiedy spacerując po Piotrkowskiej, nabierzemy ochoty na kawę albo obiad? Nie musimy odprowadzać kota do domu ani przywiązywać psa do ulicznego stojaka na rowery. Łódzkie puby i restauracje zapraszają właścicieli zwierzaków i ich pupili do środka. Zapewniają miski z wodą i miejsce na kanapach. Są też takie, gdzie zwierzaki królują. Przedstawiamy miejsca na Piotrkowskiej, które są przyjazne zwierzętom.

 • Oceniamy ogródki na Piotrkowskiej. Wygląd niektórych kłuje w oczy [RANKING]

  Jadę rowerem wzdłuż ul. Piotrkowskiej. Jadę powoli bo lubię tędy jeździć, obserwować ludzi, napawać się panującą tu atmosferą. Mam wrażenie, że na Piotrkowskiej przez cały tydzień jest weekend. Jadę od strony Placu Wolności. Nagle wypełniające mnie uczucie ładu i harmonii pęka jak bańka mydlana. Zatrzymuję się, rozglądam i już wiem o co chodzi. Znaczna część czterokilometrowego deptaku zamieniła się w tunel. A właściwie zamienili ją właściciele ogródków restauracyjnych, które stoją przy ulicy. W teorii ogródki powinny być ażurowe, otwarte na ludzi i miasto, nawiązujące do historyczno-eklektycznej architektury ulicy Piotrkowskiej. Ich wysokość nie może przekraczać 90 cm. Jako formę ogrodzenia można używać roślin w ruchomych donicach. W praktyce oznacza to stawianie płotków, żywopłotków, gęstych i wysokich żywopłotów czy metalowych koszy wypełnionych szarą kostką. Ustawione jeden obok drugiego "zamykają" ulicę i optycznie ją zwężają. Wybrałam dla was kilkanaście przykładów dobrego i złego podejścia do wyznaczania granic ogródka. Oto mój ranking: od najładniejszego do najgorszego moim zdaniem ogródka na Piotrkowskiej.