Co jest grane 24

6080 imprez dziś
Do poczytania
 • 41. Festiwal Filmowy w Gdyni. Polskie kino o wolności i źródłach zła

  41. Festiwal Filmowy w Gdyni. Polskie kino o wolności i źródłach zła

  KINO

  41. Festiwal Filmowy w Gdyni był udany. Świadczy o tym werdykt jury, po którym obyło się bez kontrowersji, jakie w Gdyni już bywały. Zwycięstwo "Ostatniej rodziny" oraz wyróżnienia aktorskie za znakomite kreacje Andrzeja Seweryna i Aleksandry Koniecznej wydają się w pełni zasłużone.

Nie przegap!
 • Belfer

  Belfer

  dramat

  Bohater Belfra to nauczyciel literatury, prowadzący zajęcia w szkole dla trudnej młodzieży. Choć jest pełen pasji, nie może nawiązać kontaktu z uczniami. Młodzi są znudzeni lekcjami, niezainteresowani tym, co nauczyciel ma im do przekazania. Belfer, pozbawiony zupełnie autorytetu, odczuwa silną frustrację. Wreszcie nasila się ona do tego stopnia, że mężczyzna decyduje się na dramatyczny krok - zabija swoich uczniów. Nauczyciel trafia do więzienia, skąd w ramach resocjalizacji posyłany jest do szkół i teatrów, by opowiadać o swych doświadczeniach w pracy pedagogicznej.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Siedmiu wspaniałych

  Siedmiu wspaniałych

  western

  Film akcji w reżyserii Antoine’a Fuqua („Dzień próby”, „Do utraty sił”). W obsadzie znaleźli się m.in. fenomenalny Chris Pratt („Strażnicy galaktyki”, „Jurassic World”), Denzel Washington („Bez litości”) oraz Ethan Hawke („Boyhood”). Za scenariusz odpowiada Nic Pizzolatto, twórca „Detektywa”, jednego z najgłośniejszych seriali ostatnich lat. Armia bandytów terroryzuje małą wioskę na pograniczu amerykańsko-meksykańskim. Zrozpaczeni farmerzy zwracają się z prośbą o pomoc do grupy rewolwerowców. Siedmiu najemników postanawia stawić czoło przeważającym siłom przeciwnika, choć wydają się nie mieć szans. Czy najtwardsi rewolwerowcy będą w stanie uwolnić wioskę spod bandyckich rządów? Czy zapewnią mieszkańcom spokój i bezpieczeństwo?

 • Sekretne życie zwierzaków domowych

  Sekretne życie zwierzaków domowych

  animowany

  Ocena 4/6

  Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą.

 • Blair Witch

  Blair Witch

  horror

  Kontynuacja jednego z najsłynniejszych horrorów w historii kina. Film producentów takich horrorów jak "The Ring", "Naznaczony" i "Wizyta". Grupa studentów wyrusz do lasów Black Hills w poszukiwaniu dawno zaginionej siostry jednego z nich. Wiele wskazuje na to, że wyprawa może przynieść efekt, szczególnie, że swoją pomoc oferują dwaj miejscowi przewodnicy. Jednak wkrótce po wejściu w głąb lasu, po zapadnięciu zmroku, wędrowcy zaczynają doświadczać niepokojącej obecności. Jasne staje się, że legenda o klątwie wiedźmy z Blair jest bardziej przerażająca i bardziej prawdziwa niż ktokolwiek mógł przypuszczać…

 • Operatorzy z łódzkiej Filmówki. Ich filmy zna cały świat [PRZEGLĄD]

  Z filmami kojarzymy przede wszystkim aktorów. Nic w tym dziwnego - to oni pojawiają się na ekranie, to oni kuszą nas z plakatów, to ich zapraszają do zwierzeń Jimmy Fallon i Kuba Wojewódzki. Nikomu nie trzeba przedstawiać reżyserów - na kolejne filmy Stevena Spielberga, Quentina Tarantino czy Woody'ego Allena czeka cały świat. A co z operatorami? Znacie Vilmosa Zsigmonda, Jeffa Cronenwetha albo Emmanuela Lubezkiego? Nie? A polskich operatorów? A polskich operatorów, którzy studiowali w Łodzi? Oto kilka przykładów.

 • 110-lecie I LO. Znani absolwenci łódzkiej szkoły [LISTA]

  Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Mikołaja Kopernika obchodzi właśnie jubileusz. W tym roku mija 110 lat, od kiedy pierwsi uczniowie zasiedli w klasach. To najstarsza państwowa szkoła średnia w Łodzi. Po strajkach w 1905 roku władze zaboru rosyjskiego pozwoliły stworzyć polskojęzyczną szkołę prywatną. W ten sposób 5 lipca 1906 roku podpisano akt o utworzeniu placówki. Pięć lat później szkolne mury opuścili pierwsi maturzyści. "Jedynka" ma w swoim dorobku poczet sławnych absolwentów. Sprawdźcie, kto znany skończył Liceum im. Kopernika.

 • Wybrano najlepsze muzea w Polsce. Jaka frekwencja? [TOP10]

  Ranking przygotowało pismo "Wspólnota", które pisze o samorządach. Dziennikarze poprosili właśnie polskie samorządy o wskazanie muzeów, którymi chcą się chwalić. Zapytano o to, ile pieniędzy przeznaczają rocznie na prowadzenie placówek, o liczbę gości i o działania "miękkie", czyli patenty na przyciągnięcie turystów, ofertę i programy zwiedzania oraz dodatkowe wydarzenia organizowane w placówkach. Kluczowe znaczenie miała frekwencja. Otrzymane zgłoszenia przeanalizowano i na podstawie danych GUS z 2015 roku stworzono top 10 najlepszych muzeów samorządowych w Polsce w dwóch kategoriach: placówek organizowanych przez miasta wojewódzkie i przez województwa samorządowe. Zobaczcie najlepsze piątki: