Mężczyzna trafił do szpitala, ale niestety lekarzom nie udało się go uratować.
Rekrutacja do szkół w Łodzi. Ósmoklasiści boją się ogromnej konkurencji, która może przeszkodzić im w zdobyciu miejsca w wymarzonym liceum czy technikum.
- Nowy dyrektor nie odbył ze mną żadnej rozmowy, więc nie wiem, jakie miał oczekiwania i co mu się w naszej działalności nie spodobało - mówi Kuba Wandachowicz, właściciel klubu Konkret w Muzeum Sztuki w Łodzi przy ul. Więckowskiego.
Drogi w Łodzi. Kierowcy mogą przejechać już ul. Hasa pomiędzy ul. Kilińskiego a rondem pod al. Scheiblerów. Ten sam odcinek, ale naziemnego pasażu, dostępny jest dla też pieszych. Niestety, nie sprzyja on dłuższemu odpoczynkowi w upalne dni.
Dostawca jedzenia jadący rowerem elektrycznym potrącił w parku Poniatowskiego młodą kobietę i uciekł z miejsca wypadku. - Sprawca jest już w rękach policji - potwierdza policja w Łodzi.
Kamienice w Łodzi. Budynek przy ul. Sienkiewicza należy do Uniwersytetu Łódzkiego. Uczelnia wspólnie z UMŁ zamierza kompleksowo go wyremontować.
Rada Miejska w Pabianicach przyjęła uchwałę, która zobowiązuje miasto do osiągnięcia neutralności klimatycznej do roku 2033.
Kierowcy znowu będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ szykują się kolejne roboty na drogach w Łodzi. Tym razem na ul. Narutowicza i Aleksandrowskiej. Będą zmiany w rozkładach MPK Łódź.
Michał Antczak zastąpił Dariusza Lisa na stanowisku dyrektora ŁKS-u.
Mamy wyniki matur 2022. Choć łódzcy maturzyści zaręczali, że nie było tak źle, najsłabiej poszła im matematyka, której nie zdało 19 proc. uczniów.
Według naszych informacji pokrzywdzeni zostali zaatakowani przez nożowników podczas powrotu z corocznej imprezy organizowanej przez gminę Żychlin i tamtejszą parafię. Policja złapała już jednego z nożowników.
W konkursie MSZ na poprowadzenie Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Łodzi wystartowały dwa podmioty. Pierwszy uzyskał 97 pkt na 100 możliwych, drugi - 53 pkt. I to ten drugi wygrał.
Najliczniejsza klasa, w której do tej pory uczył Dariusz Chętkowski, nauczyciel XXI LO w Łodzi, liczyła 38 uczniów.
Nadzór nad inwestycjami w Łodzi kuleje, dlatego czas, by mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce i pomogli urzędnikom. Wnosimy o pilne wstrzymanie robót brukarskich na ul. Moniuszki.
Pałac Poznańskiego. W Łodzi - po raz pierwszy w Polsce - zostanie pokazana rzeźba projektanta Alka Rokosza. Jego "Keloskop" wyróżniono na 16. Festiwalu Żywej Architektury w Montpellier we Francji.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.