Rzemieślnicze lody przyrządzane z naturalnych składników, a może pyszne śniadania inspirowane podróżami po kulinarnych zakątkach Europy? Odkrywamy dla was miejsca, w których spróbujecie niezapomnianych smaków lata
Konstruował bomby, organizował napady, fałszował weksle. On sam przedstawiał się jako obrońca uciśnionych robotników. Kim był łódzki terrorysta Roman Kuchciak?
Odnoszę wrażenie, że ci, którzy mieli być "gorszym sortem", są sobie bliżsi i bardziej wobec siebie serdeczni niż ten "lepszy sort"
Kim jest ten mityczny "zwykły Polak", skoro pani premier nie znalazła go wśród ludzi "spacerujących" ze światełkiem w ręce?
Autorzy programu 500+ twierdzą, że jest to sposób na wyrównywanie społecznej niesprawiedliwości, wspieranie biednych i lekarstwo na kłopoty demograficzne. Czy rzeczywiście tylko takie są skutki tego projektu?
Wycieczkę zacznijcie od porządnego wyspania się. Następnego dnia czeka nas 70 km drogi, nierzadko pod bardzo pochyłą górkę. W nagrodę dojedziemy aż do słonecznej Italii
Na Jasnej Górze wisi "Czarna Madonna". Dziś nie wpuszczamy czarnoskórych do naszego kraju, a tam wszyscy jeżdżą się modlić. Jak to się daje złożyć do kupy?
W najbliższy poniedziałek o godzinie 17 w cyklu debat "Wyborcza na żywo" będziemy gościć prawników i polityków. Porozmawiamy o zmianach w polskich sądach oraz związanych z nimi protestach, które rozlewają się po całym kraju.
Grabarczyk: - Jest wewnętrzne napięcie w klubie PiS. Na pewno robią na nich wrażenie demonstracje przed Sejmem, Pałacem Prezydenckim i pod sądami. Jednak widocznego pęknięcia nie ma
Środa. Plac Dąbrowskiego przed sądem okręgowym. - Właśnie wróciłem z Warszawy - mówił do tłumu Mirosław Michalski, koordynator łódzkiego KOD-u. - Nigdy na żadnej demonstracji nie widziałem tylu młodych ludzi.
Dziś wakacyjnie wyruszamy do Egiptu, by przypomnieć film z 1965 roku, o którym Martin Scorsese powiedział, że jest to "wyjątkowy genialny spektakl i prawdziwe arcydzieło".
Na placu Dąbrowskiego spotkaliśmy się w tym tygodniu pod gmachem sądu okręgowego i apelacyjnego, by wyrazić swój stanowczy sprzeciw wobec rozrywania w strzępy kraju. Sądy bowiem są ostatnim bastionem mordowanej w Polsce demokracji i niejako symbolem...
24 marca 1956 roku. Dom Kultury Zakładów im. Józefa Stalina przy ulicy Przędzalnianej 68 w Łodzi. Morze ludzi. W wielkiej hali stłoczyło się ponad tysiąc osób. Drugie tyle stoi na ulicy. Wszyscy zebrani w środku wlepiają wzrok w jedną kobietę. Za...
Stanisław Tym (kaowiec): - Urodziłem się w Małkini w 1937 roku w lipcu. Znaczy, w połowie lipca. Właściwie w drugiej połowie lipca. Dokładnie 17 lipca.
Opozycja i rząd działają zgodnie. Nie ma kłótni, spory zastąpiła dyskusja. - Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z rządem - deklaruje Wojciech Rosicki, wiceprezydent Łodzi. - W tej części Europy jeszcze nie było wystawy Expo. Czas to zmienić -...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.