Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że Łódź to jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce. Oprócz kilku lasów, skwerów i ogrodów działkowych miasto może pochwalić się blisko 40 parkami o łącznej powierzchni ponad 600 hektarów.
REKLAMA
Paweł Augustyniak
1 z 18
Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że Łódź to jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce. Oprócz kilku lasów, skwerów i ogrodów działkowych miasto może pochwalić się blisko 40 parkami o łącznej powierzchni ponad 600 hektarów. Roi się w nich od pomników przyrody, często sprowadzonych jeszcze przez fabrykantów z niemieckich szkółek ogrodniczych. Wiele parków to dawne prywatne parki, które powstały przy rezydencjach przemysłowców. Miejsca odpoczynku i zachwycającej natury.
Paweł Augustyniak
2 z 18
- Urzekająca jest harmonia tych miejsc i to chciałem uchwycić na zdjęciach - mówi Paweł Augustyniak. - Każda pora roku ma swoje
walory, każda z nich jest dla mnie artystyczną inspiracją.
Paweł Augustyniak
3 z 18
Największe łódzkie parki powstały w oparciu o istniejące lasy. Z kolei Las Łagiewnicki to jeden z największych w Europie kompleksów leśnych położonych w granicach administracyjnych miasta. Zajmuje powierzchnię ponad 1 200 ha.
Paweł Augustyniak
4 z 18
Paweł Augustyniak to łódzki fotograf. Zajmuje się fotografią krajobrazową, industrialną i wnętrz. W jego portfolio znajdują się kadry z polskich, włoskich, portugalskich, hiszpańskich, greckich miast i wysp.
wichura niestety poczynila olbrzymie straty, ale to natura. Ja rowniez jednak chce przypomniec, ze wladza tj pan Rosicki i pani Zdanowska pewnie podobnie jak to z Brusem jest po 15% parkow by sprzedala uzywajac pokretnego tlumaczenia "bo przeciez chcemy miec bogatych". Bogaci to sa Lodzianie, ze maja tyle pieknej zieleni i trzeba kazdy 1% dbac a nie wyprzedawac.
Wszystkie komentarze
W końcu to piękne a kasy nie przynosi...
A tak nie po Magistracku. Piękne mamy parki, i cieszmy sie do kiedy je mamy.