Pierogi i makaron dandan, sichuańska opera, tradycyjne chińskie rękodzieło i . panda. To symbole Sichuan Food Festival, w którym wzięli udział delegaci z Chin oraz przedstawiciele łódzkiego samorządu, biznesu, kultury i nauki.
REKLAMA
mat. pras.
1 z 10
Pierogi i makaron dandan, sichuańska opera, tradycyjne chińskie rękodzieło i... panda. To symbole Sichuan Food Festival, w którym wzięli udział delegaci z Chin oraz przedstawiciele łódzkiego samorządu, biznesu, kultury i nauki.
mat. pras.
2 z 10
Od poniedziałku Łódź gościła dziewięcioosobową delegację chińskiej prowincji Syczuan na czele z wicegubernatorem Yang Xingpingiem.
mat. pras.
3 z 10
Goście wizytowali m.in. terminal Spedcont. W restauracji Przerwa obejrzeli wystawę zdjęć ukazującą zachwycający krajobraz prowincji Sychuan, podziwiali występy chińskich artystów i wyroby rękodzieła, próbowali także pikantnych sychuańskich specjałów, które przygotowali kucharze z Chin.
mat. pras.
4 z 10
Rozmowy dotyczyły wspólnych projektów związanych z transportem i kulturą; tournee Filharmonii Łódzkiej po Syczuanie, możliwość organizacji wystawy chińskiej w Muzeum Archeologiczno-Etnograficznym w Łodzi, lekcji chińskiego w szkołach, wymiany studentów między Politechniką Łódzką a Chengdu University of Technology.
mat. pras.
5 z 10
- Województwo łódzkie i prowincję Syczuan już od pięciu lat łączą coraz silniejsze więzy wzajemnego szacunku i zrozumienia budowane na fundamencie kluczowych dla obu stron spraw, jakimi są zagadnienia: kultury, transportu i edukacji - mówił Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.
mat. pras.
6 z 10
Pierwsze towarowe pociągi pomiędzy Chengdu a Łodzią ruszyły w 2013 roku. Dwa lat później zaczęły regularnie kursować wagony w drugą stroną. Połączenie kolejowe nazywane jest Nowym Jedwabnym Szlakiem. Do Chin eksportujemy głównie produkty rolno-spożywcze.
mat. pras.
7 z 10
- Tysiąc pociągów między Łodzią a Chengdu w 2017 roku to jeden z symboli wzrastającej ilości powiązań ekonomicznych między naszymi regionami. Obecnie więcej towarów eksportowanych jest z Chin, ale liczymy, że w krótkim czasie zwiększy się ilość polskich produktów przyjeżdżających do Chengdu z Łodzi - mówił Yang Xingping wicegubernator prowincji Syczuan.
mat. pras.
8 z 10
Prowincja Syczuan jest jednym z najbardziej rozwiniętych i otwartych ośrodków przemysłu zaawansowanych technologii w Państwie Środka, zaś Chengdu to jeden z ważniejszych ośrodków gospodarczych.
mat. pras.
9 z 10
Rozpoznawalnym znakiem regionu jest panda wielka, nazywana jednym z najmilszych zwierząt świata. Na wolności występuje tylko w Chinach zamieszkując lasy bambusowe. Aby ją ratować powstało kilkanaście rezerwatów.
mat. pras.
10 z 10
Województwo łódzkie jest jedynym polskim regionem, który ma swoje stałe biuro współpracy gospodarczej w Chinach. Jako jedyny polski region promuje się również w chińskich mediach społecznościowych na popularnym w Chinach komunikatorze internetowych WeChat.
Wszystkie komentarze