Więcej
  Komentarze
  Działeczki taniutkie były na tych Mileszkach.. gdyż znany był plan dla kolei dużych prędkości w tej lokalizacji. Proszę się rozejść do domów, szanowni państwo.
  @KR_LDZ
  Nie, obecnie prezentowane przez CPK warianty różnią się od tego zawartego w planie zagospodarowania przestrzennego. Przed wypowiedzeniem się na jakiś temat warto go bliżej zgłębić.
  już oceniałe(a)ś
  2
  5
  @Nowy.Nick
  No właśnie; proszę się jednak trochę dokształcić nim kogoś innego posądzi się o brak wiedzy. O jakim planie mowa? Mileszki nie są objęte obowiązującym planem miejscowym, a tylko taki pozwala określić dokładny przebieg inwestycji. Pozostałe dokumenty planistyczne mają charakter kierunkowy dla mpzp i po pierwsze niczego nie przesądzają (nie mają charakteru prawa lokalnego) a po drugie są w warstwie graficznej zbyt ogólne. Wiadomo było od początku że kolej ma iść przez Mileszki, ale nie wiadomo było jak dokładnie. Kto kupił działkę ten ryzykował: świadomie, lub nieświadomie. Teraz jest pozamiatane, można co najwyżej walczyć o tory w głębszym wykopie.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  Wariant przez Mileszki jest jednak najbardziej racjonalny i najtańszy. Gęstość zaludnienia chyba zbyt mała jak na tunel, jeśli inwestycja będzie w wykopie to już będzie bardzo wiele. Oczywiście o ile powstanie?
  już oceniałe(a)ś
  16
  3
  Szwagier ku*wa, ale kupiliśmy tanio działkę, ma iść później gdzieś kolej, ale się oprotestuje i wyborcza napisze....
  @(?'?-'?)?
  Kolej była planowana w nieco innym miejscu i w tunelu - to olbrzymia różnica w stosunku do obecnie rozważanych przez CPK wariantów.
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @Nowy.Nick
  Czyli chcecie w pierwotnym śladzie? OK...

  mija tydzień
  Nie chcemy kolei przez nasze domy - protest mieszkańców domów powstałych w starym śladzie, wypowiedź mieszkańca starego śladu:

  "Kolej była planowana w nieco innym miejscu i w tunelu - to olbrzymia różnica w stosunku do rozważanych nie dawniej niż tydzień temu..."
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @Nowy.Nick
  Napisz do sasina
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  NIMBY atakują - standard w Łodzi. Tylko dlaczego zablokowali Pomorską? To tą ulicą mają iść tory?
  @mirkomz
  To nie był protest raptem przeciwko inwestycji. Nie chodzi o NIMB. W międzyczasie zmieniane są przepisy, które drastycznie obniżą odszkodowania dla wywłaszczanych osób. M.in. niemożliwe będzie zastosowanie wartości odtworzeniowej, a zatem właściciele zostaną ograbieni przez państwo i nie będzie ich stać na identyczną nieruchomość - odtworzenie swojego majątku.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  OMG
  już oceniałe(a)ś
  1
  3