Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Działeczki taniutkie były na tych Mileszkach.. gdyż znany był plan dla kolei dużych prędkości w tej lokalizacji. Proszę się rozejść do domów, szanowni państwo.
@KR_LDZ
Nie, obecnie prezentowane przez CPK warianty różnią się od tego zawartego w planie zagospodarowania przestrzennego. Przed wypowiedzeniem się na jakiś temat warto go bliżej zgłębić.
już oceniałe(a)ś
2
5
@Nowy.Nick
No właśnie; proszę się jednak trochę dokształcić nim kogoś innego posądzi się o brak wiedzy. O jakim planie mowa? Mileszki nie są objęte obowiązującym planem miejscowym, a tylko taki pozwala określić dokładny przebieg inwestycji. Pozostałe dokumenty planistyczne mają charakter kierunkowy dla mpzp i po pierwsze niczego nie przesądzają (nie mają charakteru prawa lokalnego) a po drugie są w warstwie graficznej zbyt ogólne. Wiadomo było od początku że kolej ma iść przez Mileszki, ale nie wiadomo było jak dokładnie. Kto kupił działkę ten ryzykował: świadomie, lub nieświadomie. Teraz jest pozamiatane, można co najwyżej walczyć o tory w głębszym wykopie.
już oceniałe(a)ś
5
1
Wariant przez Mileszki jest jednak najbardziej racjonalny i najtańszy. Gęstość zaludnienia chyba zbyt mała jak na tunel, jeśli inwestycja będzie w wykopie to już będzie bardzo wiele. Oczywiście o ile powstanie?
już oceniałe(a)ś
16
3
Szwagier ku*wa, ale kupiliśmy tanio działkę, ma iść później gdzieś kolej, ale się oprotestuje i wyborcza napisze....
@(?'?-'?)?
Kolej była planowana w nieco innym miejscu i w tunelu - to olbrzymia różnica w stosunku do obecnie rozważanych przez CPK wariantów.
już oceniałe(a)ś
0
2
@Nowy.Nick
Czyli chcecie w pierwotnym śladzie? OK...

mija tydzień
Nie chcemy kolei przez nasze domy - protest mieszkańców domów powstałych w starym śladzie, wypowiedź mieszkańca starego śladu:

"Kolej była planowana w nieco innym miejscu i w tunelu - to olbrzymia różnica w stosunku do rozważanych nie dawniej niż tydzień temu..."
już oceniałe(a)ś
6
0
@Nowy.Nick
Napisz do sasina
już oceniałe(a)ś
0
0
NIMBY atakują - standard w Łodzi. Tylko dlaczego zablokowali Pomorską? To tą ulicą mają iść tory?
@mirkomz
To nie był protest raptem przeciwko inwestycji. Nie chodzi o NIMB. W międzyczasie zmieniane są przepisy, które drastycznie obniżą odszkodowania dla wywłaszczanych osób. M.in. niemożliwe będzie zastosowanie wartości odtworzeniowej, a zatem właściciele zostaną ograbieni przez państwo i nie będzie ich stać na identyczną nieruchomość - odtworzenie swojego majątku.
już oceniałe(a)ś
0
0
OMG
już oceniałe(a)ś
1
3