Więcej
  Komentarze
  Twórcy żydowskiego pochodzenia stworzyli najbardziej rozpoznawalną w kulturze XX wieku ikonę NADCZŁOWIEKA - to wcale nie jest "ex post ironiczne", bo kultura żydowska, opierająca się między innymi na micie NARODU WYBRANEGO jest silnie rasistowska, przepojona przekonaniem o własnej wyjątkowości i ekskluzywności.
  @mikolajjs No paczpan, to zupełnie jak tak zwana polskość.
  już oceniałe(a)ś
  23
  24
  "paczpan" czy cierpisz na jakies zydowskie schorzenie?
  już oceniałe(a)ś
  7
  30
  @mikolajjs Znawca judaizmu widzę? Gdybyś waćpan ruszył dupsko i poczytał trochę o idei narodu wybranego to byś pojął, że jest dokładnie odwrotnie. "Wybrałem cię nie dlatego, że przewyższasz inne narody, lecz ponieważ ze wszystkich narodów jesteś najmniejszy" Pwt 7, 7
  już oceniałe(a)ś
  22
  10
  I jeszcze to KSIĘGA POWTÓRZONEGO PRAWA Izrael - narodem wybranym (7,1) Gdy Pan, Bóg twój, wprowadzi cię do ziemi, do której idziesz, aby ją posiąść, usunie liczne narody przed tobą: Chetytów, Girgaszytów, Amorytów, Kananejczyków, Peryzzytów, Chiwwitów i Jebusytów : siedem narodów liczniejszych i potężniejszych od ciebie. Pan Bóg twój, odda je tobie, a ty je wytępisz, obłożysz je klątwą, nie zawrzesz z nimi przymierza i nie okarzesz im litości. Potęga Boga (7,17) Jeśli powiesz sobie: <<Narody te są odemnie liczniejsze, nie zdołam ich wytępić>> nie lękaj się ich. Pamiętaj, co uczynił Pan, Bóg twój, faraonowi i wszystkim Egipcjanom. Prawo zemsty - miasta ucieczki (19,1) Gdy Pan, Bóg twój, wytępi narody, których ziemię ci daje, abyś je z niej wypędził i zamieszkał w ich miastach i domach - utsanowisz sobie trzy miasta w kraju który ci daje Pan, Bóg twój, abyś go posiadł. Drogę do nich utrzymasz w dobrym stanie i na trzy części podzielisz obszar kraju, który ci daje Pan, Bóg twój, aby tam schronienie znalazł każdy zabójca.
  już oceniałe(a)ś
  9
  8
  Nie chciałbym się wtrącać.... ale wiecie, że rozmawianie o religii w internecie jest przejawem debilizmu? Najprostszy sposób, żeby wszyscy zaczęli się kłócić. Co do świętych pism. Chrześcijaństwo i Judaizm korzysta z tego samego Starego Testament... Tora to nic innego jak pierwsze pięć ksiąg z Biblii, którą uznają katolicy.... Księga Powtórzonego Prawa tak samo odnosi się do katolików.... Stąd sugeruję zejdźmy z tematu religii i po prostu się szanujmy
  już oceniałe(a)ś
  20
  4
  czytelnicy gw stają się dziwnie toleracnyjni dla religii jeśli nie jest to katolicyzm lub islam. Jak łatwo można sprawdzić wypowiedzi na forach tego portalu nie zostawiają zazwyczaj suchej nitki na katolikach czy muzłmanach. Ja przytoczyłem dość brutalny fragment tekstu, który jest podstawą wiary starozakonnych. Ten fragment potwierdza, że uważają się za "supermenów" już od dość dawna. Fragment ten dość jasno pokazuje, że próby pana wizzman'a przedstawienia idei narodu wybranego jako idei osób skromnych wręcz słabych są nieudolne. Nie rozumiem skąd te minusy?
  już oceniałe(a)ś
  16
  3
  leslaw28 ty jestes smierdzacym gnojem ANTYSEMITA,
  już oceniałe(a)ś
  2
  10
  @mikolajjs Nie rozumiesz najwyrazniej na czym polega koncepcja narodu wybranego w judaizmie. Nie ma ona bowiem nic wspolnego z tym co sie tej koncepcji tradycyjnie przypisuje. Otoz wedlug judaizmu Bog wybral sobie narod zydowski nie dlatego ze jest on lepszy od innych narodow lub ze ma miec wiecej przywilejow, a dlatego ze ma on do wypelnienia misje: zyc zgodnie z przykazaniami Boga. Oznacza to ze Bog oczekuje od Zydow ze beda oni bardziej przestrzegac jego przykazan niz inne narody, i tym samym beda oni bardziej karani przez Boga niz inne narody jezeli tych przykazan nie beda przestrzegac. Na tym wlasnie polega wedlug judaizmu przymierze Boga z narodem zydowskim: Narod ma przestrzegac boskich przykazan, a Bog ma sie tym narodem opiekowac. Innymi slowy, Bog stawia wiecej wymagan przez narodem zydowskim niz przed innymi narodami. Takie, a nie inne, jest znaczenie "narodu wybranego" w judaizmie.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Kopernik tez byl Zydem? A Sklodowska -Curie?
  A kolega jest z Młodzieży Wszechpolskiej, ONR, czy innej organizacji dla młodzieźy specjalnej troski?
  już oceniałe(a)ś
  28
  50
  Gdybys nie byl "spiety" i ograniczony to bys wiedzial ze to lekko przerobiony cytat z kultowego polskiego filmu ;)
  już oceniałe(a)ś
  39
  12
  Kopernik była Żydówką!
  już oceniałe(a)ś
  17
  5
  "To przecież my - mieszkańcy Łodzi, Warszawy, Krakowa, Kijowa, Bukaresztu... - żyjemy na Kryptonie po zagładzie jego mieszkańców wieszczonej 75 lat temu przez dwóch chłopaków z Cleveland." Niechze sie "redaktor" opamieta. Naprawde wierzy redaktor, ze ktos lyknie te zenujace insynuuacje? Lodz, Warszawa, Krakow, Kijow, Bukareszt byly przed wojna w 100% zydowskie, pozniej przyszla wojna, Zydzi zgineli, i na ich miejsce przyszli Polacy, Ukraincy i Rumuni i zajeli te miasta? Tak wynika z tego zdania. Moim zdaniem, "Poklosie" nie jest antypolskie, "Nasze matki, nasi ojcowie" nie jest antypolskie (obydwa obejrzalem), ale to co "redaktor" tutaj pisze jest antypolskie. To zenujaca insynuacja.
  Zgadza się, ale syjoniści w to wierzą. Oni naprawdę uważają, że przed wojną cała Europa była ich, (na zasadzie - wasze ulice, nasze kamienice) i teraz starają się jak najszybciej przywrócić swój stan posiadania. A każdy, kto im w tym próbuje przeszkadzać z miejsca jest brutalnie atakowany, oskarżany o faszyzm, antysemityzm i bóg wie co jeszcze.
  już oceniałe(a)ś
  13
  9
  O, nie tylko on, wystarczy rozejrzeć się dookołą a zobaczysz ich o wiele więcej !
  już oceniałe(a)ś
  20
  9
  "(...) podobnie jak twórców Batmana, X-Mena i Kapitana Ameryki" Pytanie do autora, "znafcy" tematu: Kim jest wspomniany X-men?
  już oceniałe(a)ś
  12
  4
  Zyd, papierowy tygrys?komiksowy bohater?
  @leslaw28 polaczku ty jestes chory umyslowo jak wiekszosc antysemitow,
  już oceniałe(a)ś
  2
  5
  myślę ze Superman to była "ochrona", znaczy takie marzenie, żydowskich gangów które w tamtym czasie sporo rozrabiały w Nowym Yorku. Pozdrawiam losiu
  a szeryf losiu lack na cobyle z coltami ich wyłapywał.
  już oceniałe(a)ś
  2
  3
  nie te czasy. Kowboje wtedy już odeszli w cień. Natomiast były to czasy gangów, często narodowościowych: swoje mieli np. Włosi, Irlandczycy i właśnie Żydzi. Zreszta i u nas w Warszawie żydowskie organizacje przestępcze też istniały :) Pozdrawiam Losiu
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Bzdura. To nie superman jest z Lodzi, tylko do Lodzia ciagna cichodajki. I dalej ciagna, najchetniej przed kamerami.
  już oceniałe(a)ś
  8
  7