Więcej
    Komentarze
    na czym polega ta analiza? ja widzę tylko zdjęcia do klikania - wstyd
    już oceniałe(a)ś
    23
    2
    Zróbcie lepiej mapę z zaznaczeniem zwycięskich projektów z poszczególnych edycji. To pokaże, które osiedla najwięcej zyskują, a które nie mają szans na jakiekolwiek korzyści z BO.
    już oceniałe(a)ś
    14
    2
    "3 tys. osób zagłosowało wówczas na utworzenie osiedlowego banku czasu. Chyba jednak nie spotkał się on z uznaniem łodzian, bo w tym roku podobny projekt dostał jedynie 253 głosy." no chyba nikt nie wierzy, że rzeczywiście ten skok na kasę poparło w zeszłym roku 3 tys. osób - po prostu w tym roku wprowadzono weryfikację SMS-ami, stąd niektóre napompowane balony nagle pękły jak bańka mydlana
    już oceniałe(a)ś
    13
    2
    Istotą głosowania powinno być to, że dofinansowanie powinny otrzymywać wyłącznie te projekty, które uzyskały największą ilością głosów. W sytuacji, gdy na kolejny projekt z największą ilością głosów nie wystarcza kasy, to albo pomysłodawcy wyrażą zgodę na realizację projekty w zmniejszonym zakresie, albo przeznacza się ją na projekt, który jest na następnym miejscu. Jak i tu powtórzy się sytuacja, to resztę kasy daje się na projekty z listy ogólnomiejskiej, albo w ogóle. Natomiast nie powinno być tak, że dofinansowanie dostają projekty z miejsca 52 i 56 (Bałuty), tylko dlatego, że niewiele kosztują.
    już oceniałe(a)ś
    10
    2
    ""Szkolenia dla urzędników ZDiT z zakresu metod ochrony i sadzenia drzew w Strefie Wielkomiejskiej. Lokalizacja - Siedziba Zarządu Dróg i Transportu. Osiedle Katedralna 5 000,00""
    już oceniałe(a)ś
    5
    0
    Ja natomiast marzę o wprowadzeniu możliwości głosowania przeciwko projektom. Oddałabym nawet wszystkie moje głosy, żeby móc zagłosować negatywnie na pewne koncepcje, które uważam za złe, głupie i szkodliwe, a które przeszły - pewnie głównie dlatego, że mają dobrze zorganizowany twardy elektorat, a ich przeciwnicy nie mogą nic więcej zrobić niż głosować na coś innego. Przeczytawszy w wakacje wszystkie propozycje działań z BO znalazłam ze 3 projekty, które mi się naprawdę spodobały (z których najbliższy memu sercu, czyli przywrócenie Włókniarzy, Spornej i Strykowskiej właściwych nazw na całej długości, nawet do głosowania nie wszedł) oraz 1, który był dla mnie zmorą i o którym marzyłam, żeby zniknął z tego głosowania albo chociaż, żebym mogła zagłosować przeciwko niemu. Oczywiście zajął jedno z najwyższych miejsc w Łodzi. Ciekawe, które by zajął, gdyby można było mu się aktywnie sprzeciwić?
    @lodzianka01 Mmyślę, że UMŁ może podchwycić Twój pomysł, ponieważ wtedy budżet tzw. "obywatelski" jeszcze bardziej będzie się wpisywał w zasadę "dziel i rządź". Na razie obywatele zajmują się tylko uciesznym konkursem zamiast kontrolować władzę, Twoja propozycja idzie dalej - nie tylko mogliby konkurować, ale też walczyć ze sobą. To prawie jak walki w kisielu. Wtedy już z pewnością nie będzie nikogo do patrzenia władzy na ręce jak wydaje pozostałe 99% budżetu miasta.
    już oceniałe(a)ś
    6
    4
    @lodzianka01 który projekt jest dla Ciebie zmorą i dlaczego? Może sporo łodzian się zgodzi z Tobą, czy przeszedł?
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    @potp dla mnie projekt zmiany nazw ulic jest absurdalny. nie dogodzisz po prostu wszystkim. ale gdyby przeszedł - cóż, zacisnęłabym zęby. cóż, demokracja.
    już oceniałe(a)ś
    2
    1
    Tytułem wstępu.. Analiza to szczegółowe przedstawienie danych.. Przede wszystkim .. Szczegółowe wyniki w formie PDF można znaleźć na stronie Urzędu Miasta Łodzi. Poza tym.. Czy ktoś może wytłumaczyć mi jak te głosy są liczone? Z tego co widzę nie decyduje ani liczba głosów ważnych ani kwota .. ani stosunek kwoty do liczby głosów.. z JEDNEJ dzielnicy PRZEGRYWA coś co miało koszt - 20 000,00zł i liczbę głosów ważnych 2432 a WYGRYWA coś co miało 50 000,00zł kosztu i tylko 2055 głosów ważnych.. To jak to działa?
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    Wszystkie projekty ogólnomiejskie na które głosowałam przeszły! Hura!!!!
    już oceniałe(a)ś
    7
    13