Więcej
  Komentarze
  wszsytko od dworca az po Pomorska, powinno zmienic oblicze plus Stare Polesie
  @szczepix_1 Jeżeli władza centralna nie będzie stawiać tamy a miejscowe szkodniki z pisu nie będą jątrzyć i szkodzić będzie wszystko zrobione. Dworca miało nie być - jest, trasa WZ i dworzec tramwajowy miały być do d... teraz słychać coraz więcej zachwytów, szczególnie nad dworcem, który został już podświetlony i umeblowany. Spokojnie i konsekwentnie DA SIĘ zrobić wszystko. Byleby Łodzi nie szkodzono np. z Airbusem czy tunelem Fabryczny-Kaliski.
  już oceniałe(a)ś
  16
  2
  @chultai_11 Tunel jest nie do ruszenia. Zachodzi tylko obawa czy Caracale wygrają z Szakalami spór o hejhoptery ;)
  już oceniałe(a)ś
  5
  2
  Czy ktoś wie kiedy wezmę się za dawny Ratusz na placu Wolności? To jest dopiero wstyd, jeden z najstarszych budynków w Łodzi...
  @luksusowy_jacht Budynek nalezy do Archiwum Panstwowego - byly jakies metne projekty jego przejecia przez UML - ale chyba spelzlo to na niczym. To powinien byc budynek miejski i czesc Muzeum Historii Lodzi.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Jak jedynie słuszna partia która wygrała wybory,nie będzie przeszkadzać,to może się udać.
  już oceniałe(a)ś
  14
  3
  A obszary 5 i 6 to nie czasem Piotrkowska - Tuwima - Kilińskiego - Nawrot i Piotrkowska - Nawrot - Sienkiewicza - Mickiewicza?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Lobby historyków sztuki z wojewódzkim konserwatorem z tego żyją, że ruiny w Śródmieściu, które powinny być zamienione w gruz na fundamenty nowych domów, a w ich miejsce postawione piękne nowoczesne budowle, szczwanie zmusza Urzędników do rewitalizacji ruin. Miasto wydaję ogromną forsę na rewitalizację, renowację, a to dalej są tylko powierzchownie "ładne" ruiny. Z reguły po odnowioną kamienicę zgłaszają się jacyś królik z kapelusza- właściciele i odzyskują ją. Sztuczni historycy mają pracę, forsę na ekspertyzy, konsultacje,publikacje tvł itp i poparcie przyszłychych włascicieli. A Łódź jest wciąż /lub przez to/ brzydotą i ruiną z niewieloma kamienicami odnowionymi powierzchownie przy głownej ulicy. Słabych murów, dachów, tanio, słabo robionych fundamentów w XIX w , od początku kiepskich nie da się odnowić tak by trwały dłużej niż lobby właścicieli przyczajonych w NY i historyków wielbicieli brzydoty i staroci kamienicznych. Mają za to ogromne pieniądze, a 99% miasta popada w ruinę.
  już oceniałe(a)ś
  0
  3