Więcej
    Komentarze
    Miasto trzyma te zabytki na sprzedaż, kiedy nikt normalny znając ich stan nie chce ich kupować. Nie ma celu kupowanie takiego pustostanu, bo remont będzie droższy niż postawienie czegoś nowego a cudowny architekt nie zgodzi się na rozbiórkę, bo według niego to zabytek! Tak naprawdę tylko Piotrkowska 272 powinna być wyremontowana. Reszta do natychmiastowego zburzenia. Proszę więc miasto Łódź - zainwestujcie w ekipę wyburzeniową, pozbyć się tych straszących kamienic, same działki sprzedacie bez problemu. Co do zabytków, w postaci kamienic mamy ich aż nadto by płakać nad każdą kolejną sypiącą się ruderą.
    @dziubin ta na Rewolucji 15 też kiedyś była piękna
    już oceniałe(a)ś
    7
    1
    " Łódź w ruinie " ?
    już oceniałe(a)ś
    16
    5
    W tym "zaszczytnym" gronie zabrakło mi kamienicy na Nawrot 13. Od jej spalenia minęły już lata świetlne. Jest doskonałą wizytówką dla korzystających z motelu naprzeciw. Widoki z okien goście mają cudowne.
    już oceniałe(a)ś
    10
    1
    kolejny sensacyjny artykulik rodem z brukowca - gratuluję "spudlenia"
    już oceniałe(a)ś
    19
    12
    Budżet na 2016 r. po raz pierwszy od lat ma minimalny deficyt.Nie stoi nic na przeszkodzie aby wprowadzić do niego drobną poprawkę w postaci nowej pozycji- rozbiórka ruder w strefie wielkomiejskiej na kwotę 10-15 mln zł( dotąd na te cele przeznaczano 0,5 mln rocznie) i w ten sposób można oczyścić centralną część miasta ze wszystkich ruder ,a w zestawieniu z kosztem budowy np. trasy W-z jest to kwota niewielka. Ale główne problemy są natury prawnej. Od 10 lat obowiązuje doktryna byłego prezydenta ,że rudery w ramach oszczędności mogą rozbierać wyłącznie inwestorzy, którzy te rudery kupią( ale chętnych na to nie ma). Większość tych ruder nie jest wpisana jako zabytki ,ale są na ulicach uznanych i wpisanych w całości do ewidencji jako zabytkowe.( np.okolice ul.Wschodniej) i na tym polega radosna twórczość konserwatorów ,ze nic nie da się z tym zrobić chyba ,że wystąpi katastrofa budowlana.
    już oceniałe(a)ś
    9
    3
    to wszystko przez tego menela Lind?
    już oceniałe(a)ś
    3
    0
    Pokazujecie kamienice niezamieszkane. Pokażcie zdjęcia tych zamieszkanych!!! Np. Nawrot 89
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    Cóż w innych miastach wojna zrobiła swoje i nie ma się co zawalać. Fakt, że w Łodzi pozostało wiele zrójnowanych budynków choć mimo to niezwykle cennych kulturowo nie jest powodem do ubolewania lecz celem dla władz i mieszkanców oraz właścicieli prywatnych aby obiekty te nie zniknęły z przestrzeni miejskiej a zrewitalizowane cieszyły oko. Inną sprawą jest jak wykonuje się te rewitalizacje, jaki jest stosunek mieszkańców do miasta i wiedza o jego histori i wartości kulturowej. Szkoda, że katastrofa budowlana prywatnego obiektu jest rozdmuchiwana a gazeta nie ma czasu ani miejsca na stałą informacje o obecnie rewitalizowanych obiektach w mieście. A może warto zaznajamiać czytelników na bieżąco z prowadzonymi rewitalizacjami w wielu łódzkich kamienicach, fabrykach, pałacach
    już oceniałe(a)ś
    4
    2